דנון נגד נתניהו ויעלון: "הממשלה מעדיפה להתעלם מהירי"

סגן השר שפוטר במהלך המבצע, ח"כ דני דנון, מותח ביקורת חריפה על שתיקת הדרג המדיני לאחר הירי אמש לעבר הדרום. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא טוען כי האחריות מוטלת על חמאס ועל ישראל להגיב בעוצמה. "אי אפשר להתחמק מקבלת החלטה אמיצה", הדגיש דנון‎

ח"כ דני דנון, שפוטר במהלך "צוק איתן" מתפקיד סגן שר הביטחון, בשל התבטאויותיו נגד התנהלותו של נתניהו, שב ומותח הבוקר (רביעי) ביקורת על הממשלה על שתיקתה מול הירי אמש מעזה. "התגובה היחידה שצריכה להיות היא לא בהצהרה אלא בפעולה", אמר דנון לחדשות 2 online. "הבטחנו לתושבי העוטף שלא נשוב לטפטוף ואני מצפה מהדרג המדיני לעמוד בהבטחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן שר הביטחון לשעבר קרא לראש הממשלה לקחת אחריות ולהגיב. "אני בראש ובראשונה פונה אליו שלא יאפשר את הטפטוף הזה", ציין חבר הכנסת מהליכוד. "היום חמאס יגיד שהוא עצר את האחראים, מחר הוא יגיד שהוא חוקר אותם, ואף אחד מאיתנו לא יכול לדעת בדיוק מי שולח ומי משלח ולכן התגובה צריכה להיות מיידית וכואבת".

דנון הזכיר את האמירה של נתניהו בתום המבצע כי לא ייאפשר טפטוף וכי כל ירי ייענה בצורה מוחצת. "אנחנו רואים היום שתיקה מוחלטת של הדרג המדיני, שמעדיף להתעלם מירי לעבר מדינת ישראל ומסמל את המשך המדיניות שלא צלחה במבצע 'צוק איתן'".

סגן השר שפוטר בביקורת חריפה (פייסבוק)

סגן שר הביטחון לשעבר הדגיש כי התגובה צריכה להיות מיידית. "היום זה פצמ"ר בשטח פתוח, מחר זה פצמ"ר בגן ילדים", ציין. הוא הטיל את האחריות לירי על חמאס ואמר: "לא נתחיל לשלוח צוותי בילוש שיבדקו מי ירה ומתי ולמה, ולכן אסור לנו ליפול למלכודת שחמאס יגיד לנו שמדובר בארגון אחר ואין לו שליטה על הירי".

השבוע בכינוס של מרכז הליכוד, שיזם דנון, אישרו חברי המפלגה את ההצעת ההחלטה למיטוט חמאס והכרעה ברורה של המערכה בעזה. "ההחלטה שקיבלנו במרכז הליכוד ביום שני באשקלון היא ברורה - בסבב הבא, שברור לנו שיגיע, אנחנו קוראים להכרעה - לא הבלגה, לא התשה ולא הכתשה - אלא הכרעה של היכולת הצבאית של חמאס", הבהיר חבר הכנסת. "לפי דעתי אי אפשר יהיה להחתמק מקבלת החלטה אמיצה".

נתניהו עם סיום המבצע: "לא נסבול טפטופים"

יום לאחר סיום מבצע "צוק איתן", התייצבו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון מול המצלמות וסיכמו את הישגי הלחימה. השניים הבהירו בדבריהם כי ישראל לא תהיה מוכנה להשלים עם חידוש הירי לשטחה וכי התגובה לירי תהיה מוחצת.

"אם חמאס יחדש את הירי - לא נסבול טפטופים על שום חלק של מדינת ישראל", הבהיר ראש הממשלה במסיבת העיתונאים שכונסה עם כניסת הפסקת האש לתוקף. "מה שהגבנו עכשיו - נגיב עוד יותר חזק ואנחנו ערוכים לכל אפשרות".

נתניהו חזר וציין כי אחד משני יעדי המבצע הוא השבת השקט לדרום לאורך זמן. "אמרנו מתחילת המבצע שלא נשלים עם מציאות של ירי", הוסיף השר יעלון. "אם נאלץ לעשות זאת שוב, נכה מכה כבדה יותר משהכינו במבצע".