ח"כ רגב: "שבנט לא יטען שהוא המציא את המנהרות"

לאחר העימות הפומבי בין השרים בנט ויעלון, התייצבו מקורבותיהן ח"כ שקד ורגב באולפן על מנת להבהיר את עמדותיהן. "בנט לא יכול לנכס לעצמו דברים שהם לא שלו", טענה רגב, בעוד שקד הצהירה כי "זה טוב שבנוסף למצגות בנט גם יורד לשטח". צפו בעימות

המשבר בין בנט ויעלון ממשיך להכות גלים: לאחר חילופי ההאשמות בין השרים הבכירים סביב פרשת ההדלפות מהקבינט, התייצבו אמש (שלישי) באולפן "חדשות הלילה" חברות הכנסת מירי רגב (הליכוד) ואיילת שקד (הבית היהודי). בעוד שקד טענה כי בנט בסך הכל "עשה עבודה מקצועית" כשדיבר עם קצינים בכירים, רגב הגדירה את המעשה כ"הפרה של הנהלים והחוק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שקד הדגישה כי "הרב רונצקי לא הדליף שום דבר והוא גם לא הודח - נעשה לו היום עוול ואני מקווה שיתקנו את זה", ובאופן נדיר הסכימה איתה רגב: "מישהו המציא שהוא הודח והתקשורת כולה חגגה על זה, וגם אני האמנתי לתקשורת וכתבתי פוסט בפייסבוק שאני הולכת לתקן. אני שמחה שהשר הוציא הודעת הבהרה".

בשאר הסוגיות, עם זאת, השתיים נותרו חלוקות וזועמות: "מקבינט לא מדליפים. כשמדברים על ביטחון המדינה וחיי אדם, לא מדליפים", טענה רגב, "בנט לא יכול לנכס לעצמו דברים שהם לא שלו. הוא לא המציא את המנהרות ואת פיתרון המנהרות, והוא לא יכול לעשות שימוש בדברים שהוא מקבל ממפקדים בשטח לטובת ריאיונות או הגדלת אגו של אדם כזה או אחר. המפקדים דיברו איתו כי כיבדו אותו כי הוא שר, אבל שלא יעשה בזה שימוש נגד מערכת הביטחון!"

"רונצקי לא הודח". ארכיון (פלאש 90)

לעומתה, יו"ר סיעת הבית היהודי שקד טענה כי הדיווחים על פעילות בנט מעידים "על יסודיות ומקצועיות שיורדים לשטח ומדברים עם מפקדים - זה לא שהוא לא סומך על המידע בקבינט, אבל זה טוב שבנוסף למצגות הוא גם יורד לשטח. הוא אמר שהדיונים בקבינט היו עמוקים ופוריים וזה לא סותר את זה שצריך לעשות עבודה רצינית ולהביא פתרונות יצירתיים ולחשוב מחוץ לקופסה".

דוברת צה"ל לשעבר רגב טענה כי השיחות הישירות בין שרים לבין קצינים בכירים הן "תסריט שהוא לא הגיוני ולא נכון במדינה מתוקנת. כל שר שרוצה להיפגש עם מפקד בכיר, שיעביר בקשה ואני מניחה ששר הביטחון יאשר את זה - הרי אין מה להסתיר".

רגב הביעה הסכמה עם טענות יעלון כנגד מהלכי בנט: "לא יכול להיות שבמהלך מבצע מקבלים מידע בשטח ועושים בזה שימוש נגד מערכת הביטחון ומנכסים לעצמך הצלחות נגד מערכת הביטחון - אם בנט רוצה להחליף את שר הביטחון הוא יכול לפנות לראש הממשלה".