גורמים בבית היהודי: "לחקור את מחדל המנהרות של יעלון"

במפלגתו של שר הכלכלה בנט תקפו בחריפות את שר הביטחון ואמרו לחדשות 2 Online כי "לא יהיה מנוס מבדיקה מעמיקה מדוע יעלון מנע את הפעולה נגד המנהרות". הדברים מגיעים בתגובה לדברי שר הביטחון, שלפיהם שר בקבינט נפגש במהלך המבצע בעזה עם קצין לשעבר בצה"ל בניגוד לנהלים

בנט ויעלון. ארכיון (פלאש 90)

לאחר ששר הביטחון יעלון מתח ביקורת על שר בקבינט, שנפגש במהלך מבצע צוק איתן עם קצין לשעבר בצה"ל בניגוד לנהלים - מבלי לנקוב בשמו - הופכים חילופי ההאשמות לעימות חזיתי בין יעלון לבנט. גורמים בכירים בבית היהודי אומרים בתגובה: "בנט הציל את תושבי הדרום ממחדל המנהרות של יעלון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אותם גורמים החליטו לתקוף באופן אישי את התנהלות שר הביטחון במהלך מבצע צוק איתן, כשטענו כי "לא יהיה מנוס מבדיקה מעמיקה מדוע בוגי מנע את הפעולה נגד המנהרות".

דברי הגורמים בבית היהודי מגיעים לאחר שהשר יעלון חשף מוקדם יותר היום בשיחה עם כתבים צבאיים כי קצין בצה"ל העביר ללא אישור מידע לבנט מקצינים בשטח, במהלך מבצע "צוק איתן". לחדשות 2 Online נוגע כי מדובר ברב הצבאי הראשי לשעבר, תת-אלוף אביחי רונצקי. רונצקי, שכבר השתחרר מצה"ל כלל לא גויס למבצע, אלא עלה על מדים על דעת עצמו, השתתף בתדריכים וכך העביר לכאורה את המידע לשר הכלכלה.

"לא היה קשר", רונצקי ובנט (פלאש 90)
 

על פי גורמים בצה"ל, בעקבות המקרה הועבר הטיפול בנושא לרמטכ"ל גנץ, שהחליט להפסיק את שירות המילואים של הרב הצבאי לשעבר. בשיחה עם חדשות 2 Online הכחיש רונצקי את הדברים, וטען כי מעולם לא היה לו קשר עם בנט. "הייתי במילואים גם אחרי המבצע ויש לי מילואים נוספים בעתיד", טען.

מוקדם יותר נמסר מלשכתו של שר הכלכלה בנט כי "השר בנט גאה בפעולותיו שהובילו למבצע המנהרות והצילו חיי אדם. במשך שבועות ארוכים, כאשר השר בנט דרש שוב ושוב לצאת לפעולה להריסת המנהרות, היו גורמים פוליטיים ביטחוניים שעצרו את הפעולה וביטלו את האיום בזלזול, דבר שהותיר את יישובי הדרום חשופים לפיגוע טרור אסטרטגי".

"ההתעקשות של השר בנט להביא לפעולת המנהרות לא הגיעה אליו מאסטרולוגים, אלא מירידה לשטח, ומפגישות חוזרות ונשנות עם גורמי ביטחון, מודיעין ומומחים שונים" הוסיפו בסביבת השר. "הצלת חיי אדם חשובה אפילו יותר מתדרוכים פוליטיים".

"אנו מקווים כי בקרוב יפיקו את כל הלקחים סביב דחיית פעולת המנהרות והשלכותיה, והשר בנט יהיה הראשון שישמח לדון בכך", הוסיפו בלשכת בנט. "בכלל, אנו מתרשמים עמוקות מכך שרוח הלחימה שבה לפוליטיקאים מסויימים בשלהי ספטמבר".