מקורבים לרה"מ: "שר האוצר רוצה ללכת לבחירות"

לקראת פגישתם הצפויה של ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד בעניין התקציב, אומרים גורמים בסביבתו של נתניהו לחדשות 2 כי הסיבה למהלכיו של לפיד בשבועות האחרונים היא ששר האוצר מתכוון לוותר על תפקידו וללכת לבחירות. לפיד: לא הולך לבחירות, יש ויכוח מקצועי על התקציב

הולכים לבחירות? לפיד ונתניהו (לע"מ)

גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו טוענים כי הסיבה למהלכיו של שר האוצר יאיר לפיד בשבועות האחרונים היא שהוא החליט להיפרד מתיק האוצר וללכת לבחירות כלליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנגד, לפיד אומר כי הוא לא הולך לבחירות, ומסביר שפשוט ישנו ויכוח מקצועי בינו לבין ראש הממשלה על ענייני תקציב המדינה. על כך אומרים הגורמים המקורבים לנתניהו כי לפיד מביא איתו תקציב שברור מראש כי ראש הממשלה לא יקבל.

ישנה היערכות לכך שמפלגתו של לפיד, יש עתיד, תצא מהקואליציה, ולאחר מכן אולי החרדים ייכנסו לממשלה, אם כי חברי כנסת חרדים רבים וביניהם ח"כ יעקב ליצמן הבהירו לנתניהו כי הם לא מתכוונים להחליף את לפיד בקואליציה.

ח"כ גפני: "נתניהו נגד חוק מע"מ אפס"

ח"כ משה גפני, ארכיון (חדשות 2)

מוקדם יותר השבוע, בדיון שנערך בוועדת הכספים של הכנסת, טען ח"כ משה גפני מיהדות התורה כי במהלך פגישתו עם ראש הממשלה, נתניהו הבהיר לו כי הוא אינו תומך עניין בחוק מע"מ אפס, תכנית הדגל של לפיד להורדת מחירי הדיור.

במהלך הישיבה אמר ח"כ גפני "יצאנו אתמול מפגישה עם ראש הממשלה אחרי שעה וחצי בתחושה מאד ברורה שנתניהו נגד החוק הזה". הדברים נאמרו בתגובה לטענה של יו"ר הוועדה, ח"כ ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי, כי נתניהו ביקש ממנו לקדם את חוק מע"מ אפס.

ביש עתיד לא מתרגשים מהתדרוכים של גפני ומהניסיונות של החרדים לטרפד את החוק. "ממשלת ישראל, כולל ראש הממשלה, הצביעה בעד החוק והוא עבר קריאה ראשונה בכנסת", נמסר מהמפלגה. "הדיונים על החוק בוועדת הכספים (כולל מהיום) מתקדמים בצורה טובה והחוק יגיע לאישור סופי בתחילת המושב הקרוב. אנחנו נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור במסגרת התכנית הרחבה של קבינט הדיור וזאת על מנת שזוג צעיר במדינת ישראל יוכל לרכוש לעצמו דירה במחיר שפוי".

רק בסוף השבוע שעבר הגיע יאיר לפיד לדיון פגרה מיוחד שיזמה הכנסת בנושא ואמר כי "הדיונים על חוק מע"מ אפס הפכו לקרקס, די להתעסק בגימיקים". לפיד ניסה להגן על החוק שאמור לפטור צעירים מתשלום מע"מ על דירה ראשונה מקבלן, והפציר בח"כים שנכחו בדיון לחדול מלדבר בגנות היוזמה בכל אמצעי אפשרי.

"הגיע הזמן שנגלה אחריות", אמר לפיד. "בואו נפסיק עם התרגילים הפוליטיים. אנחנו מפספסים, מתעסקים במסביב ולא במהות".