החשב הכללי לשעבר נגד מינוי דוד שרן למנהל לשכת רה"מ: "תככנות פוליטית במקום מקצועיות"

שוקי אורן, מי שכיהן בעבר כחשב הכללי במשרד האוצר, מתח ביקורת חריפה על מינוי דוד שרן למנהל לשכת ראש הממשלה נתניהו: "זהו מינוי פוליטי, ולכן אינו ראוי". אורן האשים את שרן בתככנות פוליטית בהיותו ראש לשכת שר האוצר דאז, יובל שטייניץ

אורן נגד מינוי שרן (גלובס, חדשות 2)

שוקי אורן, מי שכיהן כחשב הכללי בין השנים 2007 ל-2011, מתח היום (שישי) ביקורת חריפה נגד מינויו של דוד שרן למנהל לשכת ראש הממשלה, במקומו של אייל חיימובסקי שפרש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחשבון הפייסבוק שלו כתב אורן כי המינוי אינו ראוי כיוון שזהו מינוי פוליטי. בתקופה שבה שימש אורן החשב הכללי במשרד האוצר, כיהן שרן כראש המטה של שר האוצר דאז יובל שטייניץ. בעקבות המינוי, טען אורן, חל שינוי מהותי בעבודה מול המשרד: "הראייה המקצועית נעלמה, ואת מקומה תפסה תככנות פוליטית ושימוש ציני בעמדת כוח כדי לקדם אינטרסים אישיים".

"הנושאים המקצועיים לחלוטין לא עניינו את דוד שרן והוא לא עשה דבר לקדמם", הוסיף אורן וטען כי שרן "'התלבש' בכל הכוח על כל נושא שקשור לצבירת כוח פוליטי", כשהעיקרי ביניהם היה מינויים בחברות הממשלתיות.

לדבריו, במהלך תהליך איתור מנכ"ל לחברת ביטוח ממשלתית בשנת 2009, פעל שרן בכל דרך כדי לשלוט בתהליך ולגרום למינוי מקורבים. באותה שנה, גם בחברת אשראי הכפופה לשר התמ"ת פעל שרן למינוי מקורבו למנכ"ל, כך לדברי אורן. לטענתו, חלק מהפרטים נמסרו למבקר המדינה בזמן אמת.

דוד שרן מסר בתגובה לדברים כי: "לא היה כל דופי בפעולותיי. כל המינויים נעשו על פי הנהלים ואושרו על ידי הגורמים המופקדים על תקינות המינויים ברשות החברות הממשלתיות ובמשרד האוצר, והן: היועץ המשפטי למשרד האוצר, נציבות שירות המדינה וועדת שפניץ. כל מינוי על פי הנדרש".

אתמול נודע כי אייל חיימובסקי, מי שכיהן בשנתיים וחצי האחרונות כמנהל הלשכה של ראש הממשלה נתניהו, הולך הביתה. בערב פורסמה ההודעה על פרישתו, ולחדשות 2 Online נודע כי מי שצפוי להחליף אותו בתפקיד הוא שרן, איש ליכוד שהיה בעבר ראש המטה של יובל שטייניץ.

המהלך הזה מגיע לאחר שבחודשים האחרונים נרשמה מתיחות בין ראש הממשלה נתניהו לפעילי ליכוד מרכזיים. קדם לו מינוי של יועץ פוליטי נוסף בשם קובי צורף. מאחורי הניסיונות הללו להדק את הקשרים הרופפים בין נתניהו לליכוד ומוסדותיו עומד ראש הסגל של נתניהו, ארי הרו.