קרב בבית היהודי: אריאל נגד בנט

רגע לפני שהמפלגה מצביעה על חוקה חדשה, משגר שר השיכון מכתב זועם לראש מפלגתו בו הוא דורש לקיים את ההבטחה לאיחוד בין המפד"ל לאיחוד הלאומי. "דחית אותנו הלוך ושוב", כתב אריאל. "זו לא חברות"‎. גורמים בבית היהודי: "אריאל וחבריו תוקעים סכין בגב"

אריאל נגד בנט (חן גלילי, יח"צ)

עימות בצמרת הבית היהודי בין שר הבינוי והשיכון אורי אריאל לשר הכלכלה ויו"ר המפלגה נפתלי בנט. יומיים לפני כינוס מרכז המפד"ל, שלח הערב (שני) אריאל מכתב זועם לבנט ובו מחה על כך שיו"ר המפלגה מתכוון להעביר לטענתו את החוקה המפלגתית בטרם יסכם את פרטי האחדות בין האיחוד הלאומי והמפד"ל. "זו לא חברות ובטח לא שאיפה לאחדות", כתב אריאל לבנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני כשנה וחצי, ערב הבחירות, הסכמנו בין מפלגת האיחוד הלאומי והמפד"ל - הבית היהודי לבצע מיזוג בין המפלגות", כתב אריאל ליו"ר מפלגתו. "למרות עשרות פניות אליך להתקדם בדיונים על אחדות, דחית אותנו בלך ושוב ובאופן לא חברי".

השר אריאל כתב את המכתב בעקבות דיווח בערוץ 7 ממנו הבין, לדבריו, שבנט מתכוון לאשר את חוקת המפלגה בלי לערב את אריאל וחבריו, ורק אחר כך לעסוק בנושא האחדות - כשהחוקה מעניקה לו כוח פוליטי רב יותר.

"הצעתי ואני חוזר על הצעתי לשבת באופן רצוף ורציני ולסכם את האחדות ורק אחר כך לבצע חוקה משותפת", הוסיף אריאל. "מדבריך עלה כאילו אנו מתואמים, אך אין לדברים שחר והם עלולים להטעות את הציבור". לבסוף, חתם: "והאמת והשלום אהבו".

המכתב שכתב אורי אריאל

"תוקעים סכין בגב"

גורמים המקורבים לאריאל מאיימים הערב לא לוותר לבנט בסוגייה הפנים מפלגתית הבוערת. "עד היום לא עשיו רעש ולא הפרענו", אמרו הגורמים. "אם חוקת בנט תעבור, נרגיש חופשי להביע דעתנו בנושאים שונים".

גורמים בבית היהודי אמרו בתגובה כי "הוצע לאריאל וחבריו איחוד בתנאים סבירים, אך הם התעקשו על מפתח בלתי סביר של 40 אחוז מהמקומות ברשימה, וכעת תוקעים סכין בגב".

הדברים נכתבו לאחר שאתמול פורסם בערוץ 7 כי בנט הודיע בכנס פעילים בגוש עציון כי הוא מתכוון לאחד את תקומה-האיחוד הלאומי עם הבית היהודי לאחר אישור החוקה ביום רביעי הקרוב.

"המשימה הראשונה שתעמוד לנגד עינינו לאחר שנאשר את החוקה תהיה האצת התהליכים לאיחוד עם תקומה", אמר בנט. "בכוונתי להמשיך לפעול לאיחוד מלא של המפלגה מיד לאחר אישור החוקה ולסיים את הליכי האיחוד בהקדם האפשרי", הצהיר בנט בדברים שקוממו את אורי אריאל.