אהרונוביץ': "ליברמן עוד יהיה ראש הממשלה"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' התייחס בכנס "שבתרבות" בבאר שבע לסוגיות רבות שעל סדר היום והתייחס לאפשרות לפיה יושב ראש מפלגתו יכהן בתפקיד הבכיר ביותר: "בבחירות הבאות ישראל ביתנו תתחזק וליברמן עוד יהיה בעתיד ראש הממשלה". על מבצע "צוק איתן" אמר: "עמדנו על סף שבירה של החמאס, אך נמנענו מלהגיע לכך"

"ליברמן עוד יהיה בעתיד ראש הממשלה": כך הצהיר היום (שבת) השר לביטחון הפנים וחבר מפלגת ישראל ביתנו, יצחק אהרונוביץ'. באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, התייחס השר לשלל הסוגיות שעל הפרק - בהן הפסקת האש מול חמאס לאחר מבצע "צוק איתן" והמצב הפוליטי בימים שלאחר הלוחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אהרונוביץ' סבור אמנם כי הבחירות עוד רחוקות, אבל הביע ביטחון בכוח של המפלגה בה הוא חבר: "אני בטוח שישראל ביתנו תתחזק בבחירות ובעתיד אביגדור ליברמן יהיה גם ראש הממשלה. הוא מסוג האנשים שיכולים להנהיג את המדינה".

"היה צריך להכריע את חמאס"

השר, המכהן גם כחבר קבינט, נשאל גם על תוצאות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה ותחושת החמיצות הגדולה שאחזה בקרב רבים עקב סיומו ללא הכרעות ברורות: "עמדנו על סף שבירה של חמאס, אך נמנעו מלהגיע לכך עקב שיקולים ביטחוניים ומדיניים. אני חשבתי שצריך היה לסיים את העבודה, לפגוע במערך הרקטות ובמנהיגי חמאס עד שייכנעו".

על דברי הביקורת שנשמעו לאור התנהלות צה"ל והרמטכ"ל אמר אהרונוביץ': "אם יש ביקורת היא צריכה להיות על הדרג המדיני, שאני חלק ממנו. מי שמותח ביקורת על הרמטכ"ל עושה לו עוול".

אהרונוביץ' הבהיר כי לא תמך בכיבוש עזה, אלא בדרכים אחרות שהיו מובילות להכרעה של ארגון הטרור, והביע פסימיות בכל הנוגע לשקט השורר מזה כעשרה ימים: "אני מעריך שהפסקת האש תימשך מעבר לחודש, אבל אני לא ממש אופטימי לגבי העתיד. ישראל השיגה הישגים, אבל לחמאס עדיין יש שליש מיכולת שיגור הרקטות שהייתה לו".

"לחמאס יש עדיין שליש מיכולת השיגור" (AP)

"עשרות ערבים-ישראלים הצטרפו למורדים בסוריה"

אהרונוביץ' התייחס גם להוצאות הרבות מהמבצע שעל הממשלה לכסות ואמר כי הוא אינו שלם עם המספרים שמציג משרד הביטחון: "הדרישות של מערכת הביטחון מופרזות. לא צריך לפגוע במשרדי הבריאות, הרווחה, החינוך וביטחון הפנים. יש משרדים אחרים שאפשר לפגוע בהם, לא אגיד איזה. אני לא רוצה להסתכסך עם השרים, אני אומר את זה בקבינט".

"לא מאיימים על ישראל". ארגון דאעש (AP)

אהרונוביץ' נשאל גם על האיום החדש במזרח התיכון, ארגון המדינה האסלאמית דאעש והבהיר כי הוא אינו מסכן את מדינת ישראל: "דאשע לא מאיים עלינו ולצה"ל יש יכולת לטפל בו". לדבריו, כמה עשרות ערבים ישראלים הצטרפו לשורות המורדים בסוריה וכי ישראל "מנהלת מעקב אחריהם".