מדוע נעדרו הח"כים מהפגישה עם אלמנת הרבש"צ?

חברי ועדת החינוך של הכנסת היו אמורים לערוך היום סיור בדרום במסגרתו תוכננה פגישה עם נאוה עציון, אלמנתו של רבש"צ קיבוץ נירים זאביק עציון שנהרג מפגיעת פצמ"ר ממש לפני הפסקת האש. למרות הביקור המתוכנן, שכלל גם סיור במוסדות חינוך באשכול, לפגישה הגיע רק יו"ר הוועדה - עמרם מצנע

נעדרו מהפגישה. זאביק עציון ז"ל (חדשות 2)

עם סיום מבצע "צוק איתן" ואחרי החזרה ללימודים ולשגרה במרבית מוסדות החינוך בדרום, היו אמורים חברי ועדת החינוך של הכנסת לערוך היום (רביעי) סיור במוסדות החינוך במועצה האזורית אשכול. בין היתר, הייתה מתכוננת לחברי הכנסת פגישה גם עם אלמנתו של זאביק עציון, רבש"צ קיבוץ נירים שנהרג מפגיעת פצמ"ר שעות לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקף. למרות כל זאת, לסיור הגיע רק יו"ר הוועדה חבר הכנסת עמרם מצנע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיור במוסדות החינוך באשכול תוכנן להתחיל בשעה 7:10, אז היו חברי הכנסת אמורים לעלות על אוטובוס תלמידים בקיבוץ כיסופים. על פי לוח הזמנים של הוועדה, המסלול היה צפוי לכלול מעבר דרך קיבוץ עין השלושה הסמוך לרצועה.

לאחר מכן היו אמורים חברי הוועדה לבקר בבית הספר "ניצני אשכול" ולערוך בו סיור. בין השאר תוכנן כי חברי הוועדה יפגשו וישוחחו עם מורים ותלמידים בבית הספר. בשעה 9:30 נקבעה פגישה של חברי הוועדה עם נאוה, אלמנתו של זאביק עציון ז"ל, בביתה שבקיבוץ נירים - פגישה שכאמור הגיע אליה רק ח"כ מצנע.

בוועדת החינוך חברים מלבד מצנע 12 חברי כנסת: שמעון אוחיון (ישראל ביתנו), יעקב אשר (יהדות התורה), חיליק בר (העבודה), מוחמד ברכה (חד"ש), גילה גמליאל (הליכוד), מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל), רונן הופמן (יש עתיד), משולם נהרי (ש"ס), משה פייגלין (הליכוד), עיסאווי פריג' (מרצ), רות קלדרון (יש עתיד) ויוני שטבון (הבית היהודי).

בשיחה עם חדשות 2 Online, הסבירו חלק מחברי הוועדה את היעדרותם מהסיור ומהמפגש עם אלמנתו של זאביק עציון משלל סיבות, בין אם בעקבות נסיעה לחו"ל או בשל בעיות אישיות. ח"כ שמעון אוחיון הסביר כי "הייתי בחלק מהסיור, אך בגלל טיסה למשלחת הכנסת לחו"ל נאלצתי לא להשתתף בכולו. הייתי בסיורים באזור במהלך כל שבועות הלחימה בעזה".

היחיד שהגיע. מצנע (יח"צ)

מצנע: "ייצגתי את כל חברי הוועדה"

ח"כ מוחמד ברכה סיפר כי לא יכול היה להשתתף בסיור בעקבות עניינים משפחתיים. גם חברת הכנסת גילה גמליאל נמנעה מלהגיע לסיור בעקבות הדיון שנערך בוועדת הכספים על תכנית מע"מ 0%.

חבר נוסף בוועדה, משה פייגלין לא השתתף בשל היותו בחו"ל. מלשכתה של רות קלדרון נמסר כי "חברת הכנסת הייתה בסיור בלוד בתחילת שנת הלימודים והיום לא הגיעה לסיור מאחר ונבצר ממנה מסיבות אישיות".

חבר הכנסת מצנע הסביר כי היה מודע להיעדרותם של חברי הוועדה מהסיור בשל ההתראה הקצרה שבה הוא נקבע, ומשום שחלקם לא הצליחו להגיע בשל אילוצים בלוח הזמנים. "אני יודע שכמה מחברי הכנסת נמצאים במשלחת למועצת אירופה ואחרים בדיוני ועדת הכספים שהתקיימו היום", אמר מצנע. "אני הגעתי לאשכול כמייצג את חברי הוועדה ואעשה כל שביכולתי כיו"ר הוועדה, לסייע לתושבים - לתלמידים, למורים ולהורים- להתמודד עם המציאות שנכפתה עליהם. ביום ראשון נחזור לאזור לביקור במוסדות חינוך בשער הנגב".