"את מי מעניין מע"מ 0%? עזרו לנו"

עשרות תושבים מדרום הארץ התפרצו לישיבת ועדת הכספים על החוק שאמור להוריד את מחירי הדיור, וזעמו על ההתעלמות, לטענתם, מבעיותיהם הכלכליות בעקבות "צוק איתן". "תעזרו לנו בגין נזקי המלחמה", זעקו

בוקר סוער בכנסת: במהלך דיון בוועדת הכספים אודות תכנית 0% מע"מ, התפרצו היום (רביעי) עשרות תושבים מדרום הארץ. הם דרשו להפסיק את הדיון תוך כדי קריאות: "את מי זה מעניין הדיון הזה? תעזרו לנו בגין נזקי המלחמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) סירב לאפשר לתושבים שהתפרצו לדיון לדבר, ואילו ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קרא: "תנו לתושבי הדרום לדבר! זו בושה וחרפה".
גפני הוסיף כי "הממשלה סותמת את פיותיהם של תושבי הדרום. הם באו מהמלחמה ובמקום לעסוק בגחמה מסוכנת של יאיר לפיד שתסכן את כלכלת ישראל - על הממשלה להקשיב לאנשי הדרום".

חברת הכנסת סתיו שפיר (עבודה) קראה לעבר סלומיאנסקי: "אתה יודע להגיד למשרד האוצר: 'אני לא מעביר לכם את תכנית 0% מע"מ עד שאתם לא מעבירים את הכספים לדרום". חבר הכנסת אראל מרגלית (עבודה) קרא לאפשר לתושבי הדרום לדבר, ולאחר שיושב ראש הוועדה יצא מהחדר, קרא: "אם מר סלומיאנסקי רוצה הפסקה, שייקח הפסקה, אנחנו נמשיך בדיון על הדרום".

דוד אלון, בעליו של משרד ייעוץ עסקי "יתד יועצים" ממושב יתד בעוטף עזה, אמר במהלך הדיון: "מנגנון הפיצויים שמקבלים אנשים ועסקים הוא מעוות, המצוקה היא גדולה, ואין באמת פתרונות". עוד הוסיף אלון כי "מדברים על 0% מע"מ על דירות, אני מדבר על 0% מע"מ לעסקים, כדי שתהיה להם אפשרות להחלים מהמערכה האחרונה". לדברי אלון, המענה שהממשלה נתנה הוא חלקי בלבד. את מצבם של העסקים בדרום הוא סיכם כך: "העסקים היו במצב של טיפול נמרץ - כעת הם מורדמים ומונשמים".

ועדת הכספים, ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "הוועדה מתכנסת במיוחד לדון שוב בהצעת חוק 0% מע"מ, שיאיר לפיד מתעקש להעביר למרות שקשה למצוא איש מקצוע אחד שחושב שהיא תכנית ראויה שתביא להורדת מחירי הדירות. למה? כי הוא חייב הישג פוליטי לפני התקציב האכזרי שהוא ונתניהו מכינים לנו". עוד הוסיף הרצוג וכתב: "בכך נחשף שוב סדר העדיפויות של הממשלה: הצעות חוק פופוליסטיות לפני שיקום הדרום. כותרות לפני מעשים. פוליטיקה לפני אנשים".

הדיונים על הצעת החוק אמורים להתחדש הבוקר, לאחר שהופסקו בחודש שעבר עם צאת עובדי הכנסת לפגרה. במהלך השבועות הקרובים צפויים חברי הוועדה לדון ב-2,000 הסתייגויות הח"כים החרדים. במפלגת יש עתיד אמרו כי גם אם הדבר ייקח זמן, החוק יעבור עם חזרתה של הכנסת מפגרה באוקטובר. עם זאת, החרדים מתעקשים לטרפד את ההצעה.