ח"כ לשעבר חזן על ח"כ פייגלין: "חבל עליו"

יחיאל חזן פנה לחבר הכנסת משה פייגלין וניסה לעצור אותו לכאורה מלפעול למען הרחבת חלוקת הקנאביס הרפואי. הסיבה: חזן מקורב למנכ"ל חברת הענק "שראל" האחראית על כל רכש הרפואי לבתי החולים. "בסוף יתחילו ללכלך", הזהיר חזן, "אני בא ממקום טוב"

בשנה האחרונה פעל חבר הכנסת משה פייגלין (ליכוד) כמה וכמה פעמים למען הרחבת חלוקת קנאביס רפואי לחולים, ובכך הסתכסך עם חברת הענק "שראל" שרוכשת את כל הציוד הרפואי עבור בתי החולים בישראל. הסיפור הזה החל בוויכוחים פרלמנטריים בוועדות הכנסת, אבל במקום שבו יש מיליארדי שקלים וגם קנאביס יש גם, כך מתברר - איומים לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שראל היא חברה פרטית בעלת תקציב של שמונה מיליארד שקלים שקובעת - כמעט ללא פיקוח - מי ימכור למשרד הבריאות. בחברה נלחצו מעקשנותו של חבר הכנסת פייגלין ושלחו אליו את חבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד יחיאל חזן - חבר של מנכ"ל החברה. בשנה האחרונה משמש חזן כמעין לוביסט של "שראל", והוא אף הגיע לדיונים בכנסת.

"מנכ"ל שראל הוא חבר שלי הרבה שנים, הוא לא לקח לובינג וביקש ממני קצת עזרה", סיפר חזן לעוזריו של פייגלין במהלך פגישה בין הצדדים, שתוכנה הוקלט. "הוא אמר לי: 'יחיאל, אנחנו מורידים את הראש כל הזמן, בסוף גם אנחנו נילחם, נתחיל ללכלך. תאמין לי שאני בא ממקום טוב".

חזן הוסיף בשיחת טלפון: "אני חושב שבסוף המאבק נגד שראל יפגע בו. אני לא רוצה להגיד בטלפון דברים שאני יודע שהולכים לעשות. חבל באמת חבל. אני אוהב את הפעילות של משה וחבל לי. מה עדיף? שמשה יאכל אותה אחר כך?".

"ביבי ישב עלינו"

עוזריו של פייגלין דחו בביטול את אזהרותיו של חזן. "יש פה שחיתות מטורפת מלמעלה עד למטה", ענו העוזרים. "אתה חושב שמישהו יכול להפחיד אותנו? על גבינו חרשו חודשים, ביבי ישב עלינו". חזן לא נשאר חייב וצעק: "יא מפגר! יא מטומטם! אני בצד שלך!".

חזן הבין שיש לפניו אגוז קשה לפיצוח ועבר לשלב ההאשמות. "אתה יודע שהוא בא אלי ואמר לי שפוקדים חולים לליכוד? אמרתי שאם פוקדים חולים לליכוד תמורת מנות קנאביס אז זו שחיתות". הוא רמז כי חוקרים פרטיים ינסו לחפש מידע שיפגע בו. "אני לא רוצה שישימו כסף על משה פייגלין ובסוף הוא יישאר ערום ויילחמו בו", רמז חזן.

פייגלין הכחיש מכל וכל את הדברים. "איזה שטויות", הוא אומר בצחוק. "מה כבר יש להם עליי? רק חשוב שהציבור יבין עם איזה סוג של חברה המדינה מנהלת את ענייני בריאות הציבור. יותר חשוב מ'שראל' זה שיש מפלגה שקיבלה 19 מנדטים עם הסיסמה 'איפה הכסף' והיא יכולה להשפיע על 'שראל' דרך משרד הבריאות".

חזן: "הקלטות מבושלות"

ח"כ לשעבר יחיאל חזן מסר בתגובה כי "ח"כ פייגלין, יריב פוליטי מר, מנסה לנקום בי. פייגלין ועוזריו לא בוחלים בכלום, כולל בשימוש בקלטות מבושלות וערוכות באופן חלקי ושקרי, הכול כדי להרתיע ולהשתיק אותי על שחשפתי שפייגלין פוקד לליכוד, משתמשים לא חוקיים בסם הקאנביס. אני גאה על המאבק הציבורי והאידאולוגי שלי, הנעשה על ידי, היום ובעבר. כמי שנאבק בנגע הסמים ומתנגד חריף לקמפיין של פייגלין".

מחברת "שראל" נמסר בתגובה כי "חבר הכנסת לשעבר חזן אינו מייצג את חברת שראל ואיננו מועסק על ידה. הדברים הנאמרים או שנאמרו על ידו הם על אחריותו בלבד. אנו דוחים בכל תוקף ניסיון לקשור בין דברי מר חזן ל'שראל'. משרד הבריאות הטיל על שראל להסדיר את נושא הקנאביס הרפואי וכעת מגדלי הקנאביס פועלים נגד שראל כדי למנוע ממנה לפתוח את השוק לתחרות חופשית שתוזיל את העלויות לצרכן ובכך תפגע בנתח הרווחים שלהם".