צפו: "נאום הנחשים" של נתניהו

תלמידים בדרום הארץ זכו היום לשיעור בפוליטיקה ארץ-ישראלית מראש הממשלה בעצמו. בתשובה לאמירה של תלמיד כי החיה האהובה עליו היא נחשים, אמר נתניהו כי הוא יכול "להביא לו כמה כאלה" - רמיזה ברורה לחבריו בפוליטיקה

לרגל פתיחת שנת הלימודים ביקר היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו במספר בתי ספר באזור הדרום, ובירך את התלמידים לקראת השנה החדשה. אך גם ביום המרגש, לא שכח נתניהו את הצרות מבית שמחכות לו בירושלים - ואף חלק אותן עם אחד התלמידים, לעיני המצלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמיד, שלומד בבית הספר במושב מבועים, סיפר לראש הממשלה כי מלבד לימודים, הוא אוהב מאוד חיות, ובמיוחד נחשים. נתניהו הופתע לשמוע על כך, ובמה שנראה כרמיזה ברורה על יחסיו העכורים עם חבריו לממשלה, ענה לתלמיד: "נחשים? אני יכול להביא לך כמה כאלה".

המשך דבריו של ראש הממשלה לילדים היה ממלכתי קצת יותר. "אני יודע שהקיץ הזה עבר לא כפי שתכננתם", אמר נתניהו. "אני מקווה שלפחות בחגים תהיה לכם שהות לבלות, לשחק, להיות עם המשפחה וליהנות עם החברים והחברות. ועכשיו כשחזרתם ללימודים יש לכם שלוש משימות - היו חברים טובים זה לזה, תהיו ילדים טובים להורים שלכם ותהיו תלמידים מצוינים".

מה באמת חושב נתניהו על כמה מחברי הקבינט שלו ניתן היה ללמוד במסיבת העיתונאים שערך לפני כשבועיים בה מתח ביקורת על התנהלות כמה מהשרים במהלך מבצע "צוק איתן". "אני מצפה מכולם להיות אחראים", קרא נתניהו. "לא לזרוק מלל וסיסמאות ריקות שלא עומדות במבחן השיקולים המרחביים שאנחנו צריכים לעשות. יש שיקולים צבאיים, שיקולים מדיניים, שיקולים כלכליים ושיקולים אחרים. הדבר הזה הוא נר לרגלינו".