ליברמן: "זה לא הזמן לבחירות עכשיו"

על אף הביקורת שמתח על ראש הממשלה במהלך המבצע, יו"ר ישראל ביתנו מצהיר כי הוא אינו מבקש כרגע לפעול להחלפת הממשלה. בריאיון לרשת CNN הבהיר השר יחד עם זאת כי הוא עדיין תומך בהפלת שלטון חמאס. על אבו מאזן אמר: "הוא מאשים את ישראל בפשעי מלחמה ורוצה ללכת למו"מ"

ליברמן, ארכיון (AP)

למרות הביקורת שמתח על התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במבצע "צוק איתן", יו"ר ישראל ביתנו השר אביגדור ליברמן לא חושב שצריך כרגע ללכת אל הקלפיות. "יש לנו ממשלה ואני במיעוט. אני תומך בממשל. אני לא חושב שזה הזמן לבחירות מחדש", אמר היום (ראשון) ליברמן בריאיון ל-CNN. יחד עם זאת הבהיר כי עמדותיו לא השתנו: "אני תומך בהפלת החמאס והזרמת אנשים מתונים יותר לשלטון הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד ציין שר החוץ כי גם במהלך המבצע לא כיוון לכיבושה של עזה. "לא רציתי לכבוש את הרצועה, רציתי להפיל את החמאס ולהעלות ממשל מתון יותר".

בסוף השבוע קרא נתניהו ליו"ר הרשות הפלסטינית לשוב לשולחן המשא ומתן, אבל שר החוץ ליברמן עדיין סבור שהוא אינו פרטנר למגעים. "איך הוא מאשים את ישראל בפשעי מלחמה ורוצה להמשיך במו"מ?", תהה יו"ר ישראל ביתנו בריאיון.

"לא רציתי לכבוש את עזה" (התקשורת הפלסטינית)

"רוצים למצוא פרטנר אמיתי"

לדבריו, כל עוד יו"ר הרשות ינקוט בצעדים חד צדדיים לא תשוב ישראל לשולחן הדיונים. "אני חושב שזה ברור שכל צעדים חד צדדיים לא יביאו להסכם שלום", הדגיש. חבל לי על כל אותן האשמות של אבו מאזן. אני לא מבין איך אדם שרוצה להשיג הסכם מאשים אותנו בכאלה דברים ויוצא בצעדים חד צדדיים. אנו רוצים למצוא פרטנר אמיתי".

בריאיון לחדשות 2 אתמול התייחס ראש הממשלה לביקורת שמתחו שרי הקבינט ליברמן ובנט על התנהלותו ואמר: "הוסמכתי לקבל את ההחלטה על הפסקת האש. בסתר ליבם, חלק מהשרים שמחים שלא הבאתי אותה להצבעה".