ברק: "אזרחי ישראל יכולים לסמוך על הרצוג בכל נושא ביטחוני"

רה"מ ושר הביטחון לשעבר מביע תמיכה ביו"ר המחנה הציוני ומדגיש כי מדובר באדם שקול, מנוסה ואחראי. "ראיתי את יצחק הרצוג מקרוב בדיונים ביטחוניים ומדיניים רגישים ביותר ובסופם - הכרעות", כתב ברק. "אני סומך עליו"

תומך בהרצוג. ברק (רויטרס)

אחרי שבימין הטילו ספק ביכולתו של הרצוג להתמודד עם הנושאים הביטחוניים, מתייצב הבוקר (שני) ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק לימינו של יו"ר המחנה הציוני, מביע תמיכה במועמדותו ומדגיש: "אזרחי ישראל יכולים לסמוך עליו בכל נושא ביטחוני העומד על הפרק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מכיר את יצחק הרצוג עשרות שנים", אמר היום ברק. "הוא כיהן כמזכיר הממשלה בראשותי וכשר לצידי בממשלות שבהן הייתי חבר כמנהיג העבודה. יצחק הרצוג הוא אדם שקול, מנוסה ואחראי". 

"ראיתי אותו מקרוב בדיונים ביטחוניים ומדיניים רגישים ביותר ובסופם - הכרעות", הדגיש שר הביטחון לשעבר. "אני מודע גם להערכה הרבה שרוחשים להרצוג מנהיגים בעולם שפגשו בו ושוחחו עימו. אני סומך על יצחק הרצוג".

"מתאים לראשות הממשלה". פרס (רויטרס)

בליכוד לא נשארו אדישים להודעת התמיכה של ראש הממשלה לשעבר בהרצוג ואמרו בתגובה כי "ברק ובוז׳י שוב חוברים, כמו שעשו בשנת 99׳, כדי להביא ממשלת שמאל של נסיגות, ויתורים וחלוקת ירושלים. בפעם הקודמת זה הסתיים בכך שהביאו עלינו את האינתיפאדה השנייה והאוטובוסים שהתפוצצו בלב ערי ישראל".

עוד טענו בליכוד כי "גם הפעם הם נעזרים בעמותות שמאל, ובמיליוני דולרים שזורמים מחוץ לארץ כדי להעלות את שיעור ההצבעה במגזר הערבי ובקרב מצביעי השמאל, אלא שהפעם הם כבר לא שותקים".

פרס: הרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה

החיזוק מצדו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר מגיע לאחר שבשבוע שעבר הכריז נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס על תמיכתו בהרצוג לתפקיד ראש הממשלה. פרס פרסם הודעה שבה כתב: "הדמוקרטיה הישראלית מתקרבת ליום הבוחר. טבעי הוא שלאנשים תהיינה דעות שונות וכי יצביעו על פי צו מצפונם. אשר לי אני תומך בהרצוג לראשות הממשלה".

פרס סיפר על היכרותו רבת השנים עם הרצוג: "ראיתי אותו מקרוב ממלא באופן מצוין תפקידים בכירים, ולוקח חלק בדיונים ובהכרעות כבדות משקל לעתידה של ישראל. מדובר במנהיג שקול השומר על אמינותו ומלא באחריות ומסירות לציבור הישראלי. אני משוכנע שיצחק הרצוג מתאים לתפקיד ראש הממשלה וכי יהיה מנהיג שידע לגשר על פערים, לחבר את החברה הישראלית בדבק של סולידריות ותקווה".

בליכוד מיהרו להגיב אז להכרזה של הנשיא התשיעי - ותקפו: "ברור ששמעון פרס, איש שמאל מובהק, תומך בבוז׳י וציפי: פרס הוא אדריכל הסכם אוסלו, הוא תמך בהתלהבות בהתנתקות, והוא חסיד הנסיגה מיהודה ושומרון. זה בדיוק מה שיעשו בוז׳י וציפי כראשי ממשלת שמאל בתמיכת המפלגה הערבית. רק הצבעה לליכוד גדול, וסגירת הפער בין הליכוד לבין מפלגת העבודה, ימנעו הקמת ממשלת ויתורים ונסיגות שתאפשר הקמת מדינת טרור שנייה בלב ישראל".