נתניהו: "הציבור רוצה אותי, לא מתעסק בפרישה"

רגע לפני שאזרחי ישראל הולכים לקלפי, העניק רה"מ נתניהו ריאיון לתכנית הבוקר של קשת שבו טען כי הירידה בסקרים נובעת מיחס התקשורת כלפיו. לדבריו, "הוא לא מתעסק בפרישה", ולא רואה אפשרות של ממשלת אחדות עם המחנה הציוני בגלל הפערים האידיאולוגיים בין שתי המפלגות

יממה לפני הבחירות לכנסת ה-20, ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בבליץ התקשורתי: בריאיון שהעניק היום (שני) לתכנית "הבוקר של קשת", שב נתניהו על טענתו כי הוא משוכנע שרוב הציבור רואה בו המועמד המתאים ביותר לתפקיד, דחה את הטענות כי יפרוש מהחיים הפוליטיים אם יפסיד במרוץ ושלל אפשרות של הקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו, שבימים האחרונים מעניק שלל ריאיונות לכלי התקשורת השונים במטרה לעצור את סחף המצביעים ממפלגתו, טען כי הוא סופג יחס לא הוגן מהתקשורת - דבר שהשפיע גם על דעת הבוחר. "אף אחד לא חושב שהטיפול התקשורתי שאני ומשפחתי מקבלים שווה והגון, שוברים כאן כל נורמה", אמר נתניהו. "זה ממוקד, מתוזמר, עם מטרה אחת: להסיח את הדעת מהשאלה מי צריך להיות ראש ממשלה".

לטענת נתניהו, "עובדתית רוב בעלי הדעה בציבור רוצים אותי כראש הממשלה בהפרשים גדולים. התומכים בי לא מבינים שאי אפשר לפצל את הקול בין המפלגות, כי הפער בין הליכוד והעבודה יכול לקבוע מי ירכיב את הממשלה". הוא דחה את הטענות של בכירי מערכת הביטחון שיצאו נגדו פומבית וטען כי העמדה שהציג נגד אירן מנעה את חימושה בנשק גרעיני.

"הפערים בנינו גדולים", הרצוג ולבני (פלאש 90)

ראש הממשלה הדגיש כי אין בכוונתו לפרוש מהחיים הפוליטיים אם יפסיד בבחירות. "אני לא עוסק בשום פרישה, אני עוסק בשאלה איך מצמצמים את הפערים בחברה", טען נתניהו. הוא נשאל על האפשרות של הקמת ממשלת אחדות עם המחנה הציוני ועל כך ענה: "אני חושב שאין אחדות מעשית כי יש פער עצום וניגוד בדרך".

"יש תופעה בבחירות הללו של זרימת הון עתק של עמותות מחו"ל שנועדו להחליף אותי ולהעלות את השמאל לשלטון", טען ראש הממשלה ודחה את הטענה כי פעל באופן דומה בבחירות בשנת 1996. "אין שום השוואה, מה שיש היום זה מאמץ מרוכז, פונים למאות אלפי בתי אב, זה בא מחו"ל עם תמיכה של ממשלות זרות כי הם יודעים שבשאלה מי ישמור על הביטחון הם יפסידו".

עוד הוסיף נתניהו כי "אני מתכוון להיות ראש ממשלה של כולם, גם של אלה שלא מסכימים איתי. הדאגה שלי לביטחון ישראל אינה פרטנית, אלא לכל אזרח ואזרח, יהודים ולא יהודים כאחד. אני הולך לישון עם ביטחון המדינה וקם עם ביטחון המדינה ולעתים אני מתעורר בלילה עם טלפונים על ביטחון המדינה".