נתניהו: "לא עוסקים בפופוליזם ופייסבוק"

במסיבת עיתונאים שערכו בירושלים, הדפו ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל את הביקורת הציבורית על התנהלותם במהלך מבצע "צוק איתן". "אנחנו עוסקים בביטחון ישראל ולא בפופוליזם", אמר נתניהו לכתבים. יעלון: "מקווה ששרים בקבינט ילמדו מהו תפקידו של דרג מדיני"

תקף את השרים. נתניהו (AP, רויטרס, יח"צ)

על רקע הסקרים האחרונים המצביעים על ירידה בתמיכה הציבורית בראש הממשלה, תקף הערב (רביעי) בנימין נתניהו את הביקורת שהוטחה בו על תוצאות מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שקיים יחד עם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון ועם הרמטכ"ל, בני גנץ, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "אני מנהל את המדינה, מוביל אותה יחד עם עמיתיי, באחריות ותוך שיקולים גלובליים". נתניהו הדגיש בדבריו כי "אנחנו לא עוסקים בפופוליזם ופייסבוק, אלא עוסקים בביטחון ישראל, מתוך אחריות ופיכחון".

גם שר הביטחון יעלון הדף את מתקפה הציבורית על הדרג המדיני והצבאי. בתגובה לשאלה שהופנתה לרמטכ"ל גנץ במהלך מסיבת העיתונאים, בנוגע לביקורת שהשמיעו שרים בממשלה על התנהלותו במבצע, אמר יעלון: "מקווה שחלק מהשרים בקבינט ילמדו מהו תפקידו של דרג מדיני ומה תפקידו של דרג צבאי".

"אני חושב שהצבא בא והציג לנו מה האפשרויות", הוסיף יעלון. "הוא הציג לנו מה דרכי הפעולה שעומדות לרשותנו. היו לפנינו רעיונות חשובים, יפים, נכונים ועל בסיס זה קיבלנו החלטות, שלפי דעתי היו נכונות".

נתניהו וגנץ הצטרפו אף הם לדבריו של שר הביטחון. בתשובה לשאלה שנשאל השיב גנץ: "את השיח שלי עם הדרג המדיני אעשה בחדרים הרלוונטיים". אחריו ענה נתניהו לכתבים: "במסגרת הפקת הלקחים, ראוי שכולם יפיקו את הלקחים של התנהלות נכונה בעת מערכה צבאית".

ליברמן: "אסור להגיע להסדרה עם חמאס"

דברים של נתניהו, יעלון וגנץ מגיעים לאחר שמוקדם יותר היום תקף שר החוץ וחבר הקבינט המדיני-בטחוני אביגדור ליברמן את ראש הממשלה נתניהו - ויוצא כנגד ההסכם עם חמאס.

"עם חמאס אסור להגיע להסדרה וכל עוד יש חמאס אי-אפשר להגיע להסדר", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו. "כל עוד החמאס שולט בעזה אי-אפשר להבטיח לאזרחי ישראל ביטחון ואי-אפשר להגיע להסדר מדיני. חמאס הוא לא פרטנר להסדרה מכל סוג שהיא, לא מדינית ולא בטחונית. אי-אפשר ואסור לסמוך על רוצחים שפלים", הדגיש השר.