ההתרסקות נמשכת: שפל בתמיכה בנתניהו

יממה לאחר ההחלטה על הפסקת אש עם חמאס, שפל גדול בתמיכה בראש הממשלה: סקר חדשות 2 מעלה כי רק 32% מהציבור מרוצים מתפקודו של נתניהו במהלך המבצע, זאת לעומת 59% שאינם מרוצים. למעלה ממחצית מהציבור הביעו התנגדות להפסקת האש ו-59% סבורים: ישראל הפסידה במערכה

שפל נוסף בתמיכה בנתניהו (רויטרס)

שפל גדול עוד יותר בתמיכה בראש הממשלה, רוב הציבור סבור שישראל הפסידה במערכה: יממה לאחר כניסתה של הפסקת האש עם חמאס לתוקפה, הציבור מביע הערב (רביעי) חוסר שביעות רצון מהותי מתפקודו של נתניהו במהלך ימי מבצע "צוק איתן" - ונתוני התמיכה בו מביעים שפל גדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר, שנערך עבור חדשות 2 על ידי חברת שילוב מילוורד בראון בשיתוף איי פאנל, 32% בלבד מהישראלים מרוצים מתפקודו של בנימין נתניהו, זאת לעומת 59% שאינם מרוצים. מדובר בירידה נוספת באחוזי תמיכה בראש הממשלה, שרק שלשום, טרם כניסתה של הפסקת האש לתוקפה, עמדו על 38%. לפני שישה ימים בלבד, רוב הציבור הביע תמיכה בנתניהו, שזכה ל-55% אחוזי שביעות רצון.

59% חושבים שישראל הפסידה (רויטרס)

רוב הציבור: ישראל הפסידה במערכה

עוד מעלה הסקר כי 54% מהציבור הביעו התנגדות להפסקת האש, זאת לעומת 37% שהביעו תמיכה במהלך ההפוגה לאחר 50 ימי מבצע. נתון מטריד יותר מעלה כי לא פחות מ-59% סבורים שישראל לא ניצחה במערכה - זאת לעומת 29% שחושבים שהמבצע הסתיים בניצחון ישראלי.

54% מתנגדים להפסקת האש (רויטרס)


רק על תפקודו של צה"ל קיים קונצנזוס יחסי בציבור: 83% מנשאלים השיבו כי הם מרוצים מתפקוד הצבא במהלך ימי המבצע, זאת לעומת 12% שהשיבו שאינם מרוצים. 

83% מרוצים מתפקוד צה"ל (דובר צה"ל)