הערב: רה"מ נתניהו יתייחס לסיום המבצע

כשבקרב הממשלה נשמעים קולות המאוכזבים מסיום "צוק איתן" ללא הכרעה, צפויים ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ להתייחס לתוצאות המבצע ולהסכם הפסקת האש

יענה לביקורת? יעלון (רויטרס)

על רקע הביקורת הגוברת בציבור ובממשלה לנוכח תחושת החמיצות מחוסר ההכרעה בלחימה מול החמאס, צפוי ראש הממשלה נתניהו לכנס מסיבת עיתונאים הערב (רביעי) במעונו, שבה יתייחס לסיום מבצע "צוק איתן". במסיבת העיתונאים ייקחו חלק גם שר הביטחון יעלון והרמטכ"ל גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה לקבל את הפסקת האש עם החמאס, גררה ביקורת חריפה מצד שרים בממשלה ובקבינט, כמו גם מתושבים רבים מעוטף עזה שהביעו חוסר ביטחון לגבי חזרתם לבתיהם. ח"כ דני דנון שפוטר על ידי ראש הממשלה מתפקיד סגן שר הביטחון במהלך המבצע, הצהיר מוקדם יותר היום כי יכנס את מרכז הליכוד על מנת לדון בלחימה שגרמה לציבור לחוש "בלבול ואכזבה".

"המדיניות של הממשלה בזמן המבצע אינה תואמת את המדיניות של הליכוד, זו לא רוח המפלגה", קבע דנון בשיחה עם חדשות 2 Online. "נבחרנו עם מצע אחר - שנהיה חזקים מול החמאס, שנמוטט אותו במידת הצורך. לצערי זה לא קרה, וזאת בגלל שראש הממשלה בחר ללכת ברוח של ציפי לבני, ברוח פייסנית והססנית. אם התגובה הייתה נחרצת כבר בהתחלה, לא הייתה נשאלת השאלה מי ניצח".

ההחלטה שהתקבלה על ידי ראש הממשלה נתניהו ובאישור היועץ המשפטי לממשלה לאשר את הצעת המתווה להפסקת אש ללא אישור הקבינט אלא רק בעדכון חבריו, זכתה לביקורת חריפה. המתנגדים להחלטה היו כמה מהשרים הבולטים ביותר בממשלה - ליברמן, בנט ואהרונוביץ'. בשלב זה לא ברור אם יתרגמו את תחושת העלבון גם לפירוק הממשלה, אך נראה שהקואליציה בראשות נתניהו עלולה למצוא עצמה בפני טלטלות בעת הקרובה.