גורם בכיר בליכוד: "ההתבכיינות במפלגה על התיקים היא קשקוש"

מקורבי רה"מ עונים לטענות על מיעוט התיקים שיישארו בליכוד לאחר הרכבת הממשלה. "אין לכך אחיזה במציאות", אמר גורם בכיר במפלגה. "לליכוד יהיו 12 תיקים בכירים בעלי משמעות למדינה"

מי יישב לצידו? נתניהו (רויטרס)

בעוד המגעים להרכבת הממשלה מגיעים לרגעי ההכרעה, עונה גורם בכיר בליכוד המקורב לראש הממשלה נתניהו לטענות שעלו לאחרונה בקרב אנשי המפלגה באשר למיעוט התיקים שיישארו בידיהם. "לליכוד יהיו 12 שרים בממשלה", אומר הגורם. "נשמור על תיקים חשובים להובלת המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם המקורב לראש הממשלה, "התלונות וההתבכיינות כאילו נתניהו לא השאיר מספיק תיקים לליכוד הן קשקוש חסר כל אחיזה במציאות. ההיפך הוא הנכון. נתניהו הביא באופן אישי הישג בלתי רגיל לליכוד, הוא נלחם כדי להביא 30 מנדטים ועמד בפני התקפות אישיות בלתי פוסקות עליו ועל משפחתו".

הוא הדגיש כי "ראש הממשלה ממשיך להילחם כדי שלליכוד יהיו 12 שרים בממשלה ובתוכם תיקים חשובים וחיוניים להובלת המדינה, המשק והחברה כביטחון, תחבורה, משפטים, פנים, אנרגיה ותשתיות לאומיות, ביטחון פנים, רווחה, תקשורת, תיירות ועוד".

"האם יש דרישות מהשותפות הקואליציוניות? ברור שכן", אמר הגורם. "זה טבעי ומקובל בשיטת הממשל שקיימת בישראל, וזו גם הסיבה שראש הממשלה פועל לשינוי שיטת הבחירות באופן שיעצים את המשילות ואת יציבות הממשלה ויעניק משקל רב יותר למפלגות הגדולות".

בדרך לאוצר, כחלון (רויטרס)

הקואליציה מתגבשת: הסכמים עם יהדות התורה וכולנו

הטענות של אנשי המפלגה והתשובה התקיפה שהגיעה בתגובה מגיעות ביום שבו צפויים להיחתם ההסכמים הקואליציוניים עם יהדות התורה ועם מפלגת כולנו. על פי הסיכומים, יו"ר כולנו כחלון ימונה לשר האוצר הבא. מספר שתיים ברשימתו, יואב גלנט, יהיה שר השיכון. בהתאם לדרישותיו של כחלון תוקם ועדת רפורמות ומנהל התכנון יסופח תחת משרדו.

גם יהדות התורה קרובה להסכם: אחרי משבר שנרשם אתמול בשיחות, הסכימו בליכוד לדרישה להעלות את קצבאות הילדים להיקף שנקבע טרם כהונתו של לפיד. בנוסף, דורשים במפלגה את תיק הבריאות ואת ועדת הכספים. מול הבית היהודי - משבר לפי שעה בעניין תיק החינוך. יושב ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, שמיועד לכהן כשר החינוך, דורש מראש הממשלה תוספת של מיליארד שקלים לתקציב המשרד כתנאי לכניסתו לתפקיד שר האוצר.