האולטימטום של בנט: "לא אכנס למשרד החינוך ללא תוספת של מיליארד שקל"

משבר במו"מ הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי, שבוע לפני המועד בו אמורה להיות מוצגת הממשלה החדשה: יו"ר הבית היהודי, שמיועד להיכנס לתפקיד שר החינוך, דורש מנתניהו תוספת של מיליארד שקלים למשרד למימון סייעת נוספת לגני ילדים צפופים. עוד דורש בנט להמשיך את פרויקט קייטנות הקיץ של השר פירון

תנאיו ימולאו? השר המיועד בנט (פלאש 90)

בדרך למשרד החינוך, בנט מציב אולטימטום: 8 ימים לפני תום המגעים הקואליציוניים, מאיים יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, כי לא יסכים לכהן כשר החינוך הבא - אם לא תועבר תוספת תקציב משמעותית למשרד לצורך כיסוי הגירעון ומימון תכניות שונות שבכוונתו ליישם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנט קיים בימים האחרונים שורה ארוכה של פגישות עם בכירים בתחום החינוך, וכעת הוא דורש עוד מיליארד שקלים לתקציב החינוך על מנת לקחת על עצמו את התפקיד. יו"ר הבית היהודי אומר כי בכסף הוא מעוניין לכסות גירעונות ולממן הוספת סייעת נוספת לגני ילדים צפופים, גנים לגילאי 3-4 שיש בהם 30 ילדים ומעלה. בנט דורש את תוספת התקציב כבר בשנת הלימודים הקרובה - ולא כהבטחה עתידית.

נתניהו ובנט, ארכיון (רויטרס)


ובנט לא מסתפק רק בכך לפני שייכנס למשרד החינוך: מקורביו העבירו לליכוד דרישה לפיה פרויקט קייטנות הקיץ שיזם שר החינוך הקודם שי פירון יימשך - לכל הפחות לכיתות א' ו-ב'. הממשלה הצהירה שתעשה זאת, אלא שבנט מעוניין לראות את התקציב מאושר לאור השינויים הרבים שהוא צפוי לכלול. גם בליכוד תומכים בצעדים שבנט מתכוון ליישם, אולם בשלב זה לא ברור היכן יימצא המקור הכספי למימון הפעולות הללו.

ולבנט יש עוד כמה דרישות: הוא מעוניין בתקציב לבינוי ולשיפור מבני חינוך ישנים ושיהיו לו את האמצעים לפעול בנדון, כיון שאחרת - הוא לא יסכים לקחת על עצמו את התפקיד, והמגעים שוב יתפוצצו. בנט מסר למקורביו כי אין בכוונתו למלא את תפקיד שר החינוך כדי להיכשל ולכסות גירעונות.