אהרונוביץ': "לבדוק את שרי הקבינט בפוליגרף"

ביקורת חריפה מבית: השר לביטחון פנים קורא לפתוח בחקירה כדי לחשוף את המדליפים מתוך הישיבות. "מי שמדליף - צריך להעיף אותו קיבינימט", אמר בכנס המשפט השלישי שנערך באשקלון. על מבצע "צוק איתן", הנמשך זה היום ה-50: "אין הצדקה לחכות 50 יום, יש בכוחנו להכריע"

"מי שמדליף - צריך להעיף אותו". אהרונוביץ (אלון שני, חדשות 2)

"ההדלפות מהקבינט חמורות מאוד. אם יש מדליפים - יש גם פוליגרף. אמרתי לראש הממשלה: אם יש פוליגרף - תעבירו את כולם. פעם אחת צריך לעשות סוף לדברים האלה. מי שמדליף - צריך להעיף אותו קיבינימט".  כך אמר היום (שלישי) השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', במהלך כנס משפטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך דבריו, שנאמרו בכנס המשפט השלישי במלון "לאונרדו" באשקלון, יצא השר נגד דברי הביקורת על התנהלות הרמטכ"ל גנץ: "אני שומע ביקורת על הרמטכ"ל ואני בז לה. אני רואה אותו יושב לידי ועושה את העבודה, הטענות הם לא לרמטכ"ל ולא לחיילי צה"ל. מי שמצביע בעד כניסה קרקעית שיהיה מספיק חזק כדי לבקר את המשפחות השכולות ולראות מה עובר עליהן. מי ששולח חיילים שיהיה מספיק חזק כדי להגיד למה שלחנו אותם ולקחת על זה אחריות".

"איבדתי את הסבלנות למו"מ, צריך להכריע"

אהרונוביץ' התייחס בדבריו גם למצב הביטחוני בדרום הארץ: "אני שומע דברים לא פשוטים מתושבים. איפה אתם כחברי קבינט וממשלה? אין הצדקה לחכות 50 יום, יש בכוחנו להכריע. אני איבדתי את הסבלנות לגבי המשאים ומתנים האלה".

"הגיע זמן ההכרעה וצריך להכריע. הצבא נועד להגן על אזרחי מדינת ישראל וזה תפקידו. האזרחים לא יכולים להגן על הצבא. השיקולים אינם פשוטים. הם מאוד מורכבים".