הירי נמשך - התמיכה בראש הממשלה צונחת

בעוד התותחים ממשיכים לרעום ורבים מתושבי עוטף עזה נאלצים לנטוש את בתיהם, גובר חוסר שביעות הרצון מתפקודו של ראש הממשלה נתניהו. מתוצאות סקר חדשות 2 עולה כי ככל שהמבצע נמשך - התמיכה הציבורית נעלמת

סקר: ירידה דרמטית בתמיכה ברה"מ (AP)

האם התמשכות מבצע "צוק איתן" וירי הרקטות הבלתי פוסק לעבר יישובי הדרום עשויים לגרום לנתניהו לשלם מחיר פוליטי? סקר שערכה חברת שילוב מילוורד בראון בשיתוף איי פאנל עבור חדשות 2 מעלה כי בארבעת הימים האחרונים חלה ירידה דרמטית בשיעור התמיכה הציבורית בראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר, רק 38% מהישראלים מרוצים מתפקודו של בנימין נתניהו, לעומת 50% שאינם מרוצים. מדובר בירידה משמעותית ביחס לשיעור התמיכה בנתניהו לפני ארבעה ימים, שעמד על 55%.

(חדשות 2)

לפני כשלושה שבועות עמד שיעור התמיכה בראש הממשלה על 63% ובתחילת המבצע, אחרי כניסת הכוחות הקרקעיים לרצועת עזה, זכה נתניהו ל-82% תמיכה.

(חדשות 2)

נתון נוסף שמעיד על חוסר אמון גובר של הציבור בישראל בהתנהלות הממשלה הוא שאלת הטיפול בתושבי עוטף עזה. 68% מהישראלים חושבים שהטיפול בתושבי העוטף אינו טוב, לעומת 24% בלבד שחושבים שהממשלה דאגה לתושבים בצורה טובה.

לא מרוצים מהטיפול בעוטף עזה (ארכיון) (AP)

שאלה נוספת שבה עסק הסקר היא האם יש לפתוח את שנת הלימודים כסדרה בשבוע הבא, גם אם הלחימה תימשך. רק 18% מהנשאלים חושבים שיש לפתוח את שנת הלימודים ברחבי הארץ. 63% סוברים שאין לפתוח את שנת הלימודים באזור הדרום ו-15% חושבים שכל עוד תימשך הלחימה - אין לפתוח את שנת הלימודים כלל.