נתניהו בעצרת הימין: "להם יש V15, לנו יש את העם"

עשרות אלפים השתתפו בהפגנת הימין בת"א בניסיון לעצור את הסחף בסקרים. ראש הממשלה נאם מאחורי זכוכית משוריינת והזהיר מחילופי שלטון: "סכנה אמיתית שתקום ממשלת שמאל". בנט: "לא ניתן למסור סנטימטר של ארץ ישראל לערבים"

כשבוע אחרי עצרת השמאל מגיעה התשובה של הימין: עשרות אלפים הגיעו הערב (ראשון) לכיכר רבין בתל אביב להפגנת תמיכה תחת הכותרת "מאוחדים למען ארץ ישראל". בימין מקווים שמפגן הכוח יצליח להשיב את קולות הבוחרים, לאחר שבימים האחרונים נרשמה ירידה בסקרים ופער הולך וגדל בין הליכוד למחנה הציוני. במרכז העצרת, נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שטען כי מדובר ב"צו 8 עבור מצביעי הימין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעט אחרי השעה 20:00 עלה נתניהו לבמה כשהוא נושא דברים מאחורי זכוכית משוריינת. הוא הגיב לדבריו של האמן יאיר גרבוז בעצרת השמאל בשבוע שעבר: "אין לנו חלק בדברי הבוז המתנשאים שהושמעו בכיכר הזו רק לפני שבוע. הגדירו אותנו כמנשקי קמעות, אחר כך הוסיפו מנשקי מזוזות טיפשים. אני מבקש לשאול - מה בדיוק הבעיה בלנשק מזוזות, ממתי זה חטא? כן אנחנו שומרים על מסורת ישראל, כן אנחנו מאמינים בערכי הנצח של עם ישראל, כן אנחנו פועלים להבטיח את עתידו של עם ישראל בארץ ישראל. אנחנו שומרים על אחדות ירושלים, אנחנו בונים בירושלים, ונכון - זו אינה דרכו של השמאל, זו אינם דרכם של ציפי ובוז'י".

אלפים בכיכר, הערב (ישראל ברדוגו - ישראל באוויר)

ראש הממשלה הזהיר מאפשרות ממשית של החלפת השלטון. "קיימת סכנה אמיתית שממשלת שמאל תעלה לשלטון, זאת למרות שרוב הציבור לא רוצה את ציפי ובוז'י כראשי ממשלה - אלא אותי", אמר. "זה מאבק מכריע - חובה לסגור את הפער הזה וניתן לסגור את הפער הזה. בכל מקרה, אני מבקש להבהיר חד משמעית, הבית היהודי תהיה שותפה בכירה בממשלה שלנו ואין זה משנה כמה מנדטים תקבל".

נתניהו פנה גם ליו"ר מפלגת כולנו משה כחלון, קרא לו פעם נוספת להיות שר אוצר בממשלתו הבאה על מנת לסייע לעזור בהורדת המחירים. "אני פונה למשה כחלון, איש המחנה הלאומי לא ממליך ממשלת שמאל", אמר.

הוא קרא לאנשי הימין להתייצב ל"קרב": "בעוד יומיים ניקרא לדגל, כל אחד מכם הוא חייל במערכה הזו. להם יש V15 לנו יש צו 8. להם יש V15, לנו יש את העם, לא הכסף יכריע אלא הלב, הנשמה והאמונה".

המונים בכיכר (סוכנות תצפית)

(סוכנות תצפית)

בנט: "בוז'י, אתה לא מתבייש? אתה מוכן לחלק את ירושלים"

אחרי נתניהו עלה לבמה יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שמחה נגד האיסור על הופעת אמנים בעצרת."ועדת הבחירות קשרה את ידינו ואמרה 'לא ישירו פה'. אני אומר לכם - לא ישתיקו אותנו, לא נפסיק לשיר", אמר. בשלב זה הוא לקח גיטרה והחל לשיר את "ירושלים של זהב".

בהמשך נאומו תקף בנט את הרצוג: "מוקדם יותר היום יו"ר מפלגת העבודה בוז'י הרצוג לקח איתו הרבה צלמים ועיתונאים והלך לבקר בכותל המערבי. הוא נגע באבנים, אמר את המילים שצריך לומר, אבל אותו בוז'י הרצוג רק לפני זמן קצר אמר את המילים הבאות בחו"ל: 'אני כלשעצמי, אין לי בעיה, ולא אפול מהכיסא, אם נסכם על ירושלים משולבת עם שתי בירות - בירת פלסטין במזרח העיר ובירת ישראל במערבה'. ואני אומר לך בוז'י, אתה לא מתבייש? על מי אתה עובד? את ירושלים אתה מוכן לחלק. מישהו כאן מוכן לחלק את ירושלים? בוז'י, מה זה, ביקור אחרון לפני חלוקה?".

(סוכנות תצפית)


(חדשות 2)

בנט המשיך: "הבחירות האלה הן על דבר אחד - האם מדינת ישראל תהיה יהודית! רק לפני שבוע עמדו פה על הכיכר הזו הגרבוז של בוז'י, הסובולים והציפים והיוסי יונות והמרב מיכאלי שאומרת שלא תשלח ילדים ל'צבא הכיבוש' - והם רוצים לתת אזרחות ל100 אלף אריתריאים כי הם לא רוצים פה מדינה יהודית והם לא רוצים את חוק הלאום כי הם לא רוצים מדינת יהודית. הם רוצים למסור את הר הזיתים, ואת עופרה ואת מערת המכפלה בחברון כי הם לא רוצים מדינה יהודית".

(ישראל ברדוגו - ישראל באוויר)

בתחילת האירוע נעצר אדם שניסה להיכנס מבמת התקשורת לכיוון החלל הריק בעת נאומו של ראש הממשלה נתניהו, הוא עוכב על ידי המשטרה והסיבה למעשיו נבדקת.