נתניהו: ערוכים להמשיך במבצע גם אחרי פתיחת שנת הלימודים

נתניהו רמז כי המערכה רחוקה מסיום וקרא לתושבי עזה "להתפנות מכל מקום שממנו חמאס יורה". יעלון: "באמתחתנו מגוון אפשרויות להמשך פגיעה בחמאס, גם בדרכים אחרות". לפיד: אף אחד לא חסין, גם לא הנהגת חמאס חוץ

בעוד שחמאס ממשיך בירי רקטות בלתי פוסק לעבר יישובי עוטף עזה, אמר הבוקר (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה כי הלחימה עשויה להימשך גם בשבועות הקרובים, ללא קשר לפתיחת שנת הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים: "המערכה עלולה להימשך זמן רב ואנו ערוכים לכך שתימשך גם לאחר פתיחת השנה במוסדות החינוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתייחסו להמשך המבצע אמר נתניהו כי "חמאס משלם ועוד ישלם מחירים גבוהים". ראש הממשלה אף הזהיר וקרא לתושבי עזה להתפנות ממקומות בהם גורמי טרור יורים מהם: "הראינו שאין חסינות לאף אדם".

בהמשך פנה נתניהו אל תושבי עוטף עזה ואמר כי הוא מעריך את עמידתם מול הירי הבלתי פוסק מהרצועה. "אני מבין את הסבל שלכם, אנחנו נעשה הכל כדי לעזור לכם לעבור את הימים הקשים הללו. בישיבה הבאה אנחנו נאשר חבילה יוצאת דופן לסיוע. אנחנו אתכם ונשאר אתכם עד שיוסר השקט וגם אחרי זה, יצאנו ל"צוק איתן" כדי להשיב את השקט. ולא נסיים את המבצע עד שהמטרה תושג. ככל שנהיה יותר נחושים כך אויבינו יבינו שמול ההתשה שלהם הם מקבלים 'הכתשה'. מי שמסתכל בימים האחרונים מתחיל מבין את המשמעות של המילה הזו", הסביר.

לדבריו של נתניהו הצטרף גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שטען כי ישראל תמשיך במלחמתה בירי הרקטות מעזה. "אם ראשי חמאס חושבים שיתישו אותנו, או סבורים שאנו מציבים לעצמנו לוח זמנים כזה או אחר - הם טועים. איננו ממהרים לשום מקום. יש לנו סבלנות. יש לנו אורך נשימה", הבהיר יעלון.

"מבצע 'צוק איתן' ייעצר רק כשיהיה שקט מוחלט בדרום הארץ, ורקטות ופצצות מרגמה לא ישוגרו יותר לעבר ישראל", הבהיר יעלון. "עד אז נמשיך בכתישה הקשה של חמאס ותשתיותיו, בשלב זה מהאוויר. איננו מתכוונים לעצור רק בכך, ובאמתחתנו מגוון אפשרויות להמשך הפגיעה בחמאס גם בדרכים אחרות".

שר הביטחון ציין כי שירות הביטחון הכללי וצה"ל חיסלו בימים האחרונים מחבלים רבים, בהם בכירי הזרוע הצבאית של חמאס. "אנו מנצלים כל הזדמנות מודיעינית ומבצעית כדי לפגוע במחבלים ובמפקדיהם, גם כשהם שוהים בדירות מסתור ומקיפים עצמם בנשים וילדים, אנחנו יודעים להגיע אליהם ולהניח עליהם את ידנו.
לא נחוס על איש מהם", אמר יעלון.

 לפיד: "אף אחד לא חסין, גם לא חמאס חו"ל"

עם כינוס הישיבה התייחס גם שר האוצר יאיר לפיד לחילופי האש בדרום וטען כי הנהגת חמאס, גם זו השוהה בחו"ל - נמצאת על הכוונת. "במשך שבועות אמרתי שמוחמד דף הוא בן מוות, באותה מידה אני אומר שגם האחראים האחרים למוות ולהרס זה ישלמו את המחיר", הבהיר. "בכירי חמאס צריכים לדעת שאנחנו נרדוף אותם, נשיג אותם ונגרם להם לשלם את המחיר על מה שמתחולל בדרום. איש אינו חסין, לא בהנהגה המדינית ולא בהנהגת חמאס חוץ", טען השר.

"אף אחד לא חסין", לפיד (רויטרס)

לפיד אמר כי הלוויתו של דניאל טרגרמן בן ה-4.5 שהתקיימה הבוקר הינה בגדר יום "שובר לב" לכל מדינת ישראל. "זה דבר שאנחנו לא יכולים ולא צריכים לשאת ולסבול, וגם לא נעשה זאת", הבהיר. "צריך לזכור שמטרתו של מבצע 'צוק איתן' הוא להביא ולהחזיר שקט לתושבי הדרום. ילדים צריכים ללכת לבריכה או לגן הילדים ולא להלוויות", חתם.