יו"ר האופוזיציה הרצוג: "אחרי המבצע צריך ללכת לבחירות"

בעוד הירי לדרום נמשך, מותח יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה. לדבריו, נתניהו חיזק את החמאס בכך שלא ניהל מגעים עם הגורמים המתונים ברשות הפלסטינית. "הממשלה נכשלה בכל פרמטר, כלכלי ומדיני", אמר הרצוג

על רקע הירי הבלתי פוסק מרצועת עזה, והתחושות הקשות בקרב תושבי הדרום - קורא היום יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג לקיים בחירות כלליות עם סיום מבצע "צוק איתן". בדברים שאמר בריאיון לפגוש את העיתונות עם רינה מצליח, אמר הרצוג (העבודה) כי ראש הממשלה נתניהו נכשל כשחיזק את חמאס במקום להתנהל מול הגורמים המתונים יותר, דוגמת יו"ר הרשות אבו-מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי המערכה הזו צריך ללכת לבחירות. הממשלה נכשלה בכל פרמטר - כלכלי ומדיני, הגענו למבוי סתום", אמר הרצוג. "בכל צומת של הכרעה נתניהו העדיף מתווה שמחזק את החמאס במקום את אבו-מאזן. אם היה ניתן לחזק את השותף המתון, זה היה משרת את האינטרס הביטחוני של ישראל".

אויב, אבל כזה המכיר בישראל. אבו מאזן (רויטרס)

הרצוג הדגיש כי אינו מגן על אבו-מאזן, אותו הוא עדיין רואה כיריב לישראל. הוא הדגיש כי למרות שפעולותיו לעתים אינן תואמות את האינטרסים הישראלים, הוא מכיר במדינה ואינו משתמש בטרור. "צריך להתחיל לדבר במקביל למכות חזקות על החמאס. הייתי מנחית מכות על חמאס כאילו אין מו"מ עם אבו מאזן, ולדבר עם אבו מאזן כאילו אין מכות על חמאס", הדגיש.

הרצוג התייחס גם לתחושות הקשות בקרב תושבי יישובי עוטף עזה, שרבים מהם שוקלים לעזוב את המקום בעקבות מותו של דניאל טרגרמן בן ה-4 מפגיעת פצצת מרגמה. "המציאות היא שלא ניתן לתת מענה לפצמ"רים, לא אישרו תקציבים לפיתוח מערכות שמתמודדות עם איתם. צריך לאפשר לילדים ולמשפחות שרוצות להתפנות תשתית מלאה עד יעבור זעם", הבהיר יו"ר האופוזיציה.