מטרת נסיעת בל"ד לקטאר: "פגישה עם אקדמאיים"

לאחר הפרסום בחדשות 2 Online אודות נסיעת חברי בל"ד לקטאר, לצורך פגישה עם מייסד המפלגה שהואשם בבגידה - טוענים חברי הכנסת בפני וועדת האתיקה של הכנסת כי נסעו על מנת להיפגש עם אנשי אקדמיה בדוחא. "יש לבדוק את חוקיות הביקור", אמר שר החוץ ליברמן בעקבות הפרסום

ח"כ חנין זועבי (רויטרס)

לאחר שנסיעתם לקטאר עוררה סערה וגררה ביקורת רחבה, טוענים חברי מפלגת בל"ד כי נסעו למדינה - הנחשבת למממנת העיקרית של ארגון חמאס - לצורך מפגש עם חוקרים ואקדמאיים במרכז מחקר הממוקם בדוחא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנסיעה התקיימה לאחר שהוזמנו על ידי 'המרכז הערבי למחקרים וחקר המדיניות' הממוקם בדוחא", הסבירו חברי בל"ד במכתב שהגישו לוועדת האתיקה של הכנסת. "המרכז מימן את כרטיסי הטיסה, השהות במדינה והלינה בבית המלון", הוסיפו.

בתשובתם לוועדת האתיקה, מכחישים למעשה חברי הכנסת חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה ובסאל גטאס כי מטרת הנסיעה הייתה מפגש חשאי עם מייסד המפלגה עזמי בשארה, שנמלט לפני שבע שנים מהארץ לאחר שהואשם בריגול.

הייתה פגישה? עזמי בשארה (רויטרס)

לא דיווחו מראש על הנסיעה בשל "אי וודאות"

חברי בל"ד הסבירו לוועדת הכנסת כי לא דיווחו על נסיעתם מראש על אף הנהלים המחייבים בנושא, מפני "ששררה אי וודאות סביב עצם הנסיעה עד הרגע האחרון בגלל עיכוב בהוצאת אשרת הכניסה לקטאר".

פרסום דבר הנסיעה בחדשות 2 Online עורר ביקורת חריפה במערכת הפוליטית - "עם שובם מקטאר מן הראוי שהיועץ המשפטי לממשלה יבחן את מקור המימון לנסיעתם, את חוקיות הביקור והאם נעברו עבירות של ביטחון המדינה", אמר שר החוץ אביגדור ליברמן.