בנט: "נצטרך בסוף להכריע את חמאס"

זמן קצר לאחר ירי הרקטות לעבר אזור באר שבע מרצועת עזה בעת הפסקת האש, תקף השר נפתלי בנט את התנהלותה המדינית של הממשלה. "כשמנהלים משא ומתן עם ארגון טרור מקבלים יותר טרור", אמר בנט. ח"כ שטבון: "להכות בעזה שוק על ירך"

תקף את התנהלות הממשלה. בנט (חן גלילי)

בעקבות חידוש ירי הרקטות לעבר שטח ישראל היום (ג'), תקף השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט את התנהלות הממשלה מול חמאס ואמר כי "כשמנהלים משא ומתן עם ארגון טרור מקבלים יותר טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הבית היהודי ציין כי "חמאס חושב שירי טילים עוזר לו בהישגים במשא ומתן ולכן הוא יורה גם בהפסקת אש". הוא הוסיף: "טילים הם לא טעות מבחינתו".
בנט הדגיש כי "רק תגובה חריפה כמו שמגיבה מדינה ריבונית על ירי טילים לשטחה, תוכל לעצור את ההתדרדרות. במוקדם או במאוחר ישראל תצטרך להכריע את חמאס, אין דרך לחמוק מזה".

שר השיכון, אורי אריאל, קרא אף הוא להגיב בעוצמה מול חמאס. "יש להכות באויב החמאסי עד לניצחון", הבהיר אריאל. "אני מחזק את ידי ראש הממשלה ואת כוחות הביטחון במתן תגובה נחרצת וכואבת למחבלים, ובהשבת הביטחון לאזרחי ישראל. לא ייתכן שאנחנו נהיה אחראים להפסקה והם יהיו אחראים לאש".

גם חבר מפלגתו, ח"כ יוני שטבון, התייחס להפרת הפסקת האש מצד חמאס, וקרא לראש הממשלה נתניהו "לאפשר לצה"ל להכות בעזה שוק על ירך".
שטבון, החבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, טען כי "שקט לא יושג בשקט, אלא רק באמצעות השגת גמישות מבצעית ברצועה. מדיניות האין תגובה ממסמסת את ההרתעה הישראלית ועלולה להפוך את ישראל לבדיחה של שכונת המזרח התיכון".

הפסקת האש הופרה

"חידוש הירי - אקדח ברקה לקבינט"

לא רק חברי כנסת ושרים הגיבו להפרת הפסקת האש בזמן המו"מ המתנהל בקהיר. בשיחה עם חדשות 2 Online קראו ראשי הרשויות באזור לתגובה חריפה של צה"ל ואומרים כי הירי, שבוצע לטווח רחוק יותר מעוטף עזה, הוא איתות של חמאס לקבינט אודות כוונותיו.

"הירי שחודש הוא אקדח לרקה של הקבינט. עליו לקבל החלטה אם הוא חותם על הסכם המדיני או מגיב לירי", אמר חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול. "הירי הפעם לא בוצע לעוטף עזה, בחמאס בחרו לשגר רקטות מהדרגה הגבוהה ביותר שיש - לאזורים מעבר לעוטף, בלי שום חשש ומתוך תפיסה שיצליחו לשבש את שגרת החיים".

"אנו מצפים מממשלת ישראל ומכוחות הביטחון להגיב בעוצמה כנגד כל ירי או הסלמה לעבר יישובי הדרום. מאסנו בהפסקות אש שמופרות ללא כל התראה מוקדמת", מסר ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן. "הירי היום מוכיח כי הצד השני אינו מעוניין בהפסקת הירי ויש להגיע לפתרון שיבטיח שקט לאורך זמן לתושבי הדרום ועוטף עזה".

"אם מלחמת ההתשה נמשכת, אז צה"ל ימצא עצמו בעזה", מסר ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר. "או שמתקדמים להסדרה או שמתקדמים למבצע רחב בתוך עזה. המשך מלחמת ההתשה של 14 השנים האחרונות, אסור שתחזור בשום פנים ואופן. מלחמה גדולה בעזה היא ברירה אחרונה, אבל זה לא יורד מהפרק".