המשטרה ממליצה: להעמיד את ח"כ חנין זועבי לדין

ממצאי החקירה נגד חברת הכנסת מבל"ד העלו כי יש תשתית ראייתית נגדה בחשד להסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור. זאת, לאחר שאמרה לשוטרים ערבים: "אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנגב בהם את הרצפה"

ח"כית בעין הסערה: לאחר שבועות ארוכים של חקירה ממליצה היום (ג') המשטרה להעמיד לדין את חברת הכנסת חנין זועבי בגין עבירות של הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור. ממצאי החקירה יועברו בימים הקרובים לפרקליטות המדינה ולהכרעת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה החלה לפני כחודש בעקבות אירוע שהתרחש בבית משפט השלום בנצרת, במהלך דיון להארכת מעצר של חשודים בגין הפרות סדר. זועבי התבטאה אז באלימות כלפי שוטרים שנכחו במקום, הטיחה בהם דברים קשים לנוכח היותם ערבים-ישראלים, וזאת כשקהל רב נמצא במקום.

באירוע המדובר קראה ח"כ זועבי לעבר השוטרים בנוכחות האנשים הרבים שהיו מחוץ לאולם הדיונים כי "אלה שמשתפים פעולה נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה", היא הוסיפה כי עליהם "לפחד מהשבאב וצריך לירוק להם בפרצוף".

ח"כ זועבי, ארכיון (אנואר אמארה)

בעקבות הדברים הקשים, הנחה מפכ"ל המשטרה דנינו את המחוז הצפוני לנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת לבחון פתיחת חקירה כנגדה. היועץ המשפטי לממשלה אישר זאת, ובהנחיית ראש אגף החקירות והמודיעין נפתחה חקירה רשמית בלהב 433 במסגרתה נחקרה זועבי באזהרה, ועדויות נגבו מאנשים שהיו במקום.

עם סיום החקירה ובהתאם לממצאיה, אימצו במשטרה את עמדת אנשי יחידת להב 433 לפיה התגבשה תשתית ראייתית נגד חברת הכנסת בגין ביצוע עבירות הסתה לאלימות, איומים והעלבת עובד ציבור. הממצאים יועברו לפרקליטות המדינה ולהכרעת היועץ המשפטי לממשלה כבר בימים הקרובים.

זועבי הורחקה מהכנסת, זעם על ביקורה בקטאר

זועבי עמדה לאחרונה במרכזה של סערה נוספת, לאחר שנחשף בחדשות 2 Online כי ביקרה יחד עם שניים מחברי מפלגתה בל"ד בקטאר במהלך ימי מבצע "צוק איתן". הביקור זכה לביקורת חריפה מאחר וקטאר סומנה כמדינה התומכת בחמאס, ובעקבות פגישתם של הח"כים עם מייסד מפלגתם, ח"כ עזמי בשארה שנמלט מישראל כדי להימנע מהגשת כתב אישום בגין ריגול לחיזבאללה.

עוד קודם לכן החליטה ועדת האתיקה של הכנסת להרחיק אותה מהמשכן לחצי שנה, זאת בעקבות התבטאות נוספת של זועבי - שבה טענה כי רוצחיהם של שלושת הנערים בשומרון אינם טרוריסטים. בתקופת ההרחקה, שצפויה להסתיים בפברואר 2015, תמשיך חברת הכנסת לקבל שכר.