ראש המוסד לשעבר טוען: "רציתי לפרוש"; נתניהו: "ביקש להאריך את כהונתו - ופועל נגדי בגלל שסירבתי"

בליכוד טוענים שראש המוסד לשעבר מתנכל לרה"מ נתניהו רק כי סירב להאריך את כהונתו בשנה נוספת, אלא שדגן הציג מכתב בו ביקש לסיים את תפקידו. בליכוד טענו בתגובה שדגן ידע על החלטת נתניהו לא להאריך את כהונתו חודשיים לפני כן, ולכן כתב את מכתב הפרישה – אלא שנתניהו עצמו הכחיש בזמנו שסירב להאריך את כהונת דגן

ראש המוסד לשעבר (Marc Israel Sellem /POOL /FLASH90)

ראש המוסד לשעבר תוקף את נתניהו כי סירב להאריך את כהונתו - או שאין בדברים ממש? מאז עצרת השמאל במוצאי השבת שעברה בכיכר רבין, בה תקף מאיר דגן את התנהלותו של ראש הממשלה - מתנהל קרב גרסאות והאשמות בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בליכוד טוענים כי דגן תוקף את נתניהו בכל הזדמנות - רק כי סירב להאריך בשנה נוספת את כהונתו כראש המוסד ב-2010. אלא שאמש, שלף דגן בחדשות 10 מכתב מספטמבר אותה השנה, בה העביר לנתניהו בקשה לסיים את תפקידו במועד - וללא כל רצון להאריך את כהונתו.

"אדוני, כידוע לך, אני מסיים את תפקידי ב-1 בינואר 2011", כתב דגן לנתניהו. "אני מבקש להמליץ בפניך שבתקופה הקרובה תקבע את המועמד המיועד לקבל את תפקיד ראש המוסד - וזאת על מנת שנוכל להכינו כראוי ולדאוג שכניסתו לתפקיד תהיה טובה ככל האפשר".אלא שבליכוד טוענים כי המכתב של דגן נשלח חודשיים אחרי שנודע לו כי בכוונת נתניהו לא להאריך את כהונתו בשנה נוספת: "המכתב של מאיר דגן נכתב ושוגר כחודשיים וחצי לאחר שהוא ידע שרה"מ נתניהו אינו מוכן להאריך את כהונתו", נמסר מהליכוד, "עובדה זו ידועה לבכירים רבים ובהם אנשי תקשורת ועיתונאים."

במפלגה אף התבססו על דיווח כאן בחדשות 2 מיוני 2010, לפיו נתניהו החליט שלמרות בקשת דגן - כהונתו לא תוארך. אלא שמה שלא ציינו בליכוד הוא שלאחר אותו פרסום - מיהרה לשכת ראש הממשלה להכחישו. "ראש המוסד מאיר דגן לא פנה ולא ביקש להאריך את כהונתו בשנה"', הכחישה אז לשכת נתניהו את הדיווחים.