48 שעות לבחירות: נתניהו מבטיח לכחלון את תפקיד שר האוצר

עוד בטרם נפתחו הקלפיות, ראש הממשלה מחלק את תיק האוצר ליו"ר כולנו. "לא אוכל להקים ממשלה בלעדיו", הסביר נתניהו. כחלון: "זה ספין פוליטי שמטרתו להעביר קולות מכולנו לאחרים"

"לא יכול להקים ממשלה בלעדיו" (חדשות 2, רויטרס)

יומיים לפני פתיחת הקלפיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה, כך נראה, לנגוס בחזרה בקולות הליכוד שהולכים אל מפלגת כולנו בראשות משה כחלון. בראיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל הבוקר (ראשון) מבטיח נתניהו לתת לכחלון את תיק האוצר בממשלה שיקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא אוכל להקים ממשלה בלעדיו", אמר נתניהו. "אני וכחלון ביחד נדע לפתור את בעיית הדיור ובעיית יוקר המחייה כמו שעשינו אז עם הסלולרי". נתניהו הוסיף כי מבחינתו אין זה משנה כמה מנדטים תקבל מפלגת כולנו, הוא ייתן לכחלון את תפקיד שר האוצר בכל מקרה.

מנגד, כחלון מגיב לפרסום ומכנה אותו "ספין פוליטי". "אנחנו 48 שעות לפני הבחירות ולא היה ספק שזה יגיע", אמר כחלון. "המטרה היא להוריד קולות ממפלגת כולנו ולהעביר אותם לאחרים".

כחלון ציין כי נתניהו כבר הבטיח לו בעבר את תפקיד יו"ר מינהל מקרקעי ישראל ואת משרד האוצר, ולא עמד במילתו. "כולנו חזקה זו ממשלה חברתית", אמר כחלון. "אם לא יהיה לי מספיק כוח, נקבל שוב את אותה מדיניות כלכלית כושלת שהנהיג לפיד".

כחלון הוסיף: "זו לא שאלה פרסונאלית, זו שאלה של דרך, של דאגה לבני אדם. הציבור שבע מהבטחות. זה מחמיא, אבל זה לא פותר את הבעיות האנושות של החברה בישראל. רק אם הציבור ייתן לי, לכולנו, מספיק כוח, נוכל להבטיח שכל ממשלה, של הרצוג או של נתניהו, תלך בדרכנו ולא בדרך הכושלת של לפיד".

העיניים לנשיא

בהמשך הריאיון הודה נתניהו כי לא יכול היה להתמקד בנושאי הדיור ויוקר המחייה בממשלה האחרונה וכי הוא מתכוון לעשות זאת בקדנציה הבאה. "יחד עם חברי בליכוד ויחד עם משה כחלון באוצר, ועם נפתלי בנט, חלק ממשלה טבעית עם שותפים טבעיים, זאת ממשלה לאומית שעושה", אמר.

לשאלת האפשרות שהנשיא יכפה עליו ועל הרצוג ממשלת אחדות ענה נתניהו כי ריבלין לא יוכל לעשות זאת והוא יידון אותה לכישלון עוד בטרם תתחיל בשל הפערים בין הליכוד למחנה הציוני. "הנשיא יטיל על אחד מאיתנו להרכיב את הממשלה, הוא לא יקבע והוא לא יכול לדעתי לקבוע",אמר. "אני מקווה שהוא יפעל על פי סמכותו".