שר האוצר לפיד: יפריע לי אם בני יתחתן עם גויה

שר האוצר יאיר לפיד התייחס לחתונה המעורבת שעוררה סערה ואמר כי סוגיית ההתבוללות מצערת אותו, כי "העם היהודי קטן ויש לנו מסורת". עם זאת, לפיד גינה את המפגינים: "הם לא מביאים הרבה כבוד לעם היהודי"

החתונה המעורבת ממשיכה לעורר סערה, וגם יו"ר יש עתיד נוקט עמדה מפתיעה בנושא: שר האוצר יאיר לפיד הודה היום (ב') כי סוגיית ההתבוללות בארץ מצערת אותו, ואמר: "היה מפריע לי אם בני היה מתחתן עם לא יהודייה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לעיתונאי קלמן ליבסקינד ברדיו "גלי ישראל" נשאל לפיד על עמדתו בנוגע להפגנת המחאה שנערכה אמש מחוץ לחתונה של מחמוד ומורל ולסוגיית ההתבוללות. "התשובה היא ששני הדברים מצערים אותי, ולא במידה שווה", השיב. "אם בני מחר היה אומר לי 'אבא שאני רוצה שתכיר לא את רינה אלא את רונה, שהיא פרבוסלבית או קתולית ואני מתחתן איתה והילדים לא יהיו יהודיים', זה היה מאוד מפריע לי'".

לפיד הסביר כי עמדתו נובעת מהסוגייה הדמוגרפית והתרבותית: "אני חושב שהעם היהודי הוא קטן, יש לנו מורשת וצריך לשמור עליה וזה מפריע לי". עם זאת, השר גינה את המפגינים מחוץ לחתונה: "האנשים שהפגינו מול החתונה הזו לא מביאים כבוד גדול לעם היהודי, זו חבורה מכוערת וזו הייתה הפגנה מכוערת. העם שסבל יותר מכל עם אחר גזענות צריך להפגין הרבה יותר סבלנות כלפי האחר, גם אם לא מוצא חן בעיניו איך שהאחר מתנהג".

מורל ומוחמד ביום החתונה, אתמול (חדשות 2)

החתונה המעורבת התקיימה כמתוכנן: "את החגיגה לא הצליחו להרוס"

אתמול התחתנו מורל ומחמוד באולם השמחות "שמש אדומה" בראשון לציון, כאשר אל מול האולם הפגינו עשרות פעילי ימין, בהם פעילי הארגון להב"ה שהתנגד לחתונה. למקום הגיעו גם עשרות פעילי שמאל עם פרחים ובלונים, על מנת להביע תמיכה בזוג. מספר מפגיני ימין התעמתו במקום עם השוטרים ועוכבו לחקירה, ובמקום הושלכו חזיזים.

בין המפגינים התומכים והמוחים חצצו מאות שוטרים שהגיעו למקום על מנת לשמור על ביטחון בני הזוג. כל אורח שהגיע לחתונה וביקש להיכנס לאולם השמחות נבדק בדקדקנות על ידי השוטרים, בכדי לוודא שהוא אכן בין המוזמנים. מי קומע, אחד מחבריו של החתן, חגג יחד עם בני הזוג וסיפר לחדשות 2 Online: "כולם כאן שמחים, בני הזוג נכנסו למרות המהומה. הכל כאן ברמה מאוד גבוהה, את החגיגה הזו לא הצליחו להרוס להם".