ליברמן על חברי בל"ד: "גיס חמישי שמייצגים את ארגוני הטרור בכנסת"

נסיעת חברי המפלגה הערבית לקטאר שנחשפה בחדשות 2 Online, גררה ביקורת חריפה במערכת הפוליטית. שר החוץ ליברמן: "לבחון האם עברו עבירות נגד ביטחון המדינה". ח"כ רגב קראה ליועץ המשפטי לממשלה לחקור: "נסעו לארץ הטרור, שמממנת את חמאס"

השר ליברמן, ארכיון (AP)

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות הפרסום אמש של עמית סגל בחדשות 2 Online על נסיעתם של חברי סיעת בל"ד לקטאר: שר החוץ אביגדור ליברמן טוען היום (ב') כי פגישתם עם מייסד התנועה, עזמי בשארה שנמלט מישראל לאחר שנחשד בריגול, מוכיחה כי אין להם מקום בכנסת. "בעוד ישראל נמצאת עדיין במערכה קשה נגד הטרוריסטים מארגון החמאס, חברי בל״ד נוסעים לקטאר ומפגינים תמיכה בחאלד משעל וחבר מרעיו", אמר היום ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קטאר סומנה במהלך הלחימה במבצע "צוק איתן" כמממנת עיקרית לחמאס, ופרסום דבר נסיעתם של חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובסאל גטאס עורר זעם רב. השר ליברמן קרא היום לפעול מולם כעת גם במישור המשפטי. "עם שובם מקטאר מן הראוי שהיועץ המשפטי לממשלה יבחן את מקור המימון לנסיעתם, מי שילם על האירוח בבית המלון המפואר", אמר ליברמן. אמש טענו חברי הכנסת בתוקף כי נסיעתם מומנה באופן פרטי.

ח"כית במחלוקת, זועבי (אנואר אמארה)

חברי הכנסת נפגשו עם מייסד המפלגה עזמי בשארה, שלפני שבע שנים נמלט מישראל על מנת להימנע מהעמדה לדין באשמת ריגול לארגון הטרור חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה. השר ליברמן טען כי יש לבדוק האם הם הצטיידו בכסף שנועד להעביר לבשארה. "יש לבדוק את חוקיות הביקור והאם נעברו עבירות של ביטחון המדינה", הוסיף שר החוץ.

בעקבות הפרסום, פנתה סגנית שר הפנים ח"כ פאינה קירשנבאום, לוועדת האתיקה של הכנסת לבדיקת מקור מימון של הנסיעה והאם הדבר נעשה באישור. "מפגש חשאי זה של חברי בל"ד , חברי כנסת המכהנים בכנסת ישראל , עם מייסדם בקטאר, על רקע ההאשמות כי מדינה זו מממנת את ארגון הטרור - חמאס, הוא דבר חמור כשלעצמו ואף בגדר הפרת אמונים למדינת ישראל", טענה קירשנבאום.

הח"כ הנמלט, בשארה (רויטרס)

אל הדברים הצטרפה גם ח"כ מירי רגב, שקראה ליועץ המשפטי לממשלה לחקור את ראשי הסיעה: "נכון יהיה לחקור את חברי הכנסת שנסעו לארץ הטרור, בפרט בימים שידוע לכל שהטרור ממומן על ידי ראשי קטאר, ושבקטאר שוהים ראשי חמאס ומקבלים הגנה", קראה רגב. "לישראל יש תקדים לכך ולא נשכח את חבר הכנסת לשעבר, עזאמי בשארה, שבגד במדינה והשתכן בקטאר - עיר המקלט של הטרוריסטים".

שר התחבורה ישראל כץ התייחס גם הוא למפגש מעורר המחלוקת ואמר כי "רק בישראל ח"כים וטרוריסטים חברים באותה התנועה. תיקנתי את החוק המונע התמודדות לכנסת מתומכי טרור וגם הבאתי לפסילת בשארה ובל״ד בוועדת הבחירות, אבל בג״צ ביטל את ההחלטה. בימים אלה אני מכין עתירה חדשה נגד זועבי ובל״ד ואני מקווה שהפעם בג״צ לא יתערב".