חברי בל"ד נסעו לפגוש את עזמי בשארה בקטאר

בימים האחרונים נסעו שלושה חברי סיעת בל"ד לקטאר, ופגשו את מייסד המפלגה שברח מישראל כדי להימנע מהעמדה לדין באשמת ריגול. דובר הסיעה בתגובה: הנסיעה נועדה להופעות תקשורתיות ו"ייתכן" שבשארה נכח במפגשים שקיימו הח"כים

חנין זועבי, ארכיון (חדשות 2)

מפגש חשאי של חברי בל"ד עם מייסדם בקטאר, על רקע ההאשמות כי המדינה מממנת את החמאס: שלושה חברי סיעת בל"ד, בהם חברת הכנסת חנין זועבי, ביקרו בימים האחרונים בקטאר, ונפגשו בין השאר עם מייסד המפלגה עזמי בשארה, שנמלט לפני שבע שנים מהארץ על מנת להימנע מהעמדה לדין באשמת ריגול וסיוע לארגון חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הכנסת ג'מאל זחאלקה, חנין זועבי ובסאל גטאס טענו כי נסיעתם מומנה באופן פרטי ולא על ידי הקטארים. השלושה הופיעו בין היתר ברשת אל ג'זירה הקטארית במהלך סיורם. דובר המפלגה מסר כי הנסיעה נועדה להופעות תקשורתיות וכי "ייתכן" שבשארה נכח במפגשים שקיימו הח"כים עם אינטלקטואליים מקומיים.

חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, מתגורר בקטאר, ורשת אל ג'זירה הפועלת מקטאר נחשבת לתומכת בחמאס, והקשרים הכלכליים בין חמאס לקטאר התעצמו במהלך מבצע "צוק איתן". חברת הכנסת יפעת קריב (יש עתיד) האשימה לאחרונה את חברי סיעת בל"ד בקבלת מימון מקטאר, וייתכן כי הנסיעה מהווה הוכחה לדבריה.

"ייתכן שנכח בפגישות". עזמי בשארה (רויטרס)

"קטאר מחזיקה בשלושה מנדטים של טרור בכנסת ישראל", הוסיפה ח"כ קריב. "במקום להישאר בארץ, חברי מפלגת בל"ד בוחרים לטוס למדינה שמזרימה כסף למערכת משומנת של טרור ואימה ולהיפגש עם הבוגד עזמי בשארה". קריב ביקשה להסיר את חסינותם של חברי הכנסת של בל"ד: "זועבי, זחאלקה וגטאס מנצלים את החסינות הישראלית ונהנים בפועל מחסינות קטארית".

פרס: "קטאר מממנת רצח חפים מפשע"

במהלך המערכה בעזה האשים ראש הממשלה נתניהו את קטאר במימון וחיזוק חמאס, ואף טען כי "יש עמים בעולם שמבינים בדיוק מהו חמאס - אותו ארגון טרור שעם קטאר הבטיח הפסקת אש והוליך שולל".

גם הנשיא לשעבר פרס, שנפגש לקראת סיום תפקידו עם מזכיר המדינה האמריקני קרי, קרא לעולם "לפעול נגד קטאר, ההופכת לאחת מספקיות הכסף לטרור הגדולות בעולם". הנשיא דאז הדגיש כי "קטאר מממנת רצח חפים מפשע בעזה והכסף שלה מממן טילים ומנהרות. יש גבול לציניות - הפשע נעשה לאור יום".

ח"כ זחאלקה ברשת אל ג'זירה

בחודש פברואר 2011 מליאת הכנסת אישרה את הצעת החוק שזכתה לכינוי "חוק בשארה" בקריאה שנייה ושלישית. החוק קובע כי יופסקו העברת שכר או תשלומים אחרים לחבר כנסת מכהן או לחבר כנסת לשעבר, אם אלו לא התייצבו לחקירה או למשפט בגין חשד לביצוע עבירה חמורה.

ח"כ גטאס באולפן

חשב הכנסת חשף בשנת 2010, במהלך הדיונים על הצעת החוק, כי בשארה קיבל כחצי מיליון שקלים מהמדינה גם לאחר שברח מהארץ. עם התפטרותו מהכנסת בשנת 2007 קיבל בשארה "מענק הסתגלות" בגובה שש משכורות, 195,524 שקלים. בנוסף קיבל פנסיה חודשית בסך 7,246 שקלים שהצטברה עד לשלילתה לכ-316 אלף שקלים. בסך הכל "עלה" בשארה למשלם המיסים 512,917 שקלים מהיום בו הגיש את התפטרותו ועד לשנת 2010.