זעם בקבינט: "נתניהו ירד לבונקר"

שרים בכירים בקבינט המדיני-ביטחוני מתחו הבוקר ביקורת חריפה על ראש הממשלה, לאחר שטענו כי לא עודכנו בדבר הארכת הפסקת האש עם חמאס. "נתניהו נעלם, לא נפגש, לא מדבר", אמרו. "אמש עדכן את השרים רק לאחר ביקורת חריפה בתקשורת, וגם זה בקצרה דרך דובריו"

זעם בקבינט: "נתניהו ירד לבונקר" (AP)

כמעט חצי יממה חלפה מאז הכריז ראש המשלחת הפלסטינית לקהיר על הארכת הפסקת האש בחמישה ימים ומישראל טרם התקבלה תגובה רשמית למהלך. הבוקר (ה') מתחו שרים בקבינט ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, שלדבריהם לא עדכן אותם במגעים ובהסכמות המתגבשות. "נתניהו נעלם, ירד לבונקר, לא נפגש, לא מדבר", אמרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמש עדכן נתניהו את השרים רק לאחר ביקורת חריפה בתקשורת, וגם זה בקצרה דרך דובריו", אמרו מספר שרים בקבינט המדיני-ביטחוני. לאורך שעות היום והלילה אתמול לא עדכן נתניהו את השרים במתרחש בדיונים בקהיר. היום בשעה 17:00 יכנס נתניהו את הקבינט ויעדכן את השרים על ההתפתחויות האחרונות.

בשעות הלילה טענו שרים בקבינט כי הם נאלצים להתעדכן דרך אמצעי התקשורת והודעות חמאס, מכיוון שגם בדקות שקדמו לתום הפסקת האש - לא שמעו מראש הממשלה האם הפסקת האש עומדת בפני הארכה או סיום.

ההכרזה על הארכת הפסקת האש (חדשות 2)

התגובה הישראלית היחידה שהתקבלה עד כה הייתה של גורמים מדיניים, לפיהם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון הורו לצה"ל להגיב על ירי מספר רקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל בשעות שקדמו לתום הפסקת האש.

אתמול בשעה 21:50, כשעתיים לפני סיום הפסקת האש, נשמעה אזעקה ביישובים במועצות שער הנגב, חוף אשקלון ויואב. רקטה התפוצצה בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. זמן קצר לאחר מכן התפוצצה רקטה נוספת במועצה האזורית אשכול ודקות לפני חצות נורתה רקטה לעבר העיר נתיבות ויורטה בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל. בעקבות ירי הרקטות תקף צה"ל מספר יעדים ברצועת עזה.