נתניהו נגד ועדת החקירה של האו"ם: "אין להם מה לחפש פה"

ראש הממשלה הביע ביקורת על הרכב הוועדה לבדיקת הלחימה בעזה ועל עמדת העומד בראשה, וויליאם שאבאס: "הוא כבר החליט שחמאס אינו ארגון טרור; האו"ם צריך לבדוק את הטבח בסוריה או את מעשי דאעש בעירק במקום את ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר הערב (רביעי) כי דוח הוועדה לבדיקת הלחימה בעזה כבר נכתב מראש. "העומד בראש הוועדה החליט כבר שחמאס הוא לא ארגון טרור, ולכן אין להם מה לחפש פה", ביקר ראש הממשלה את ההחלטה למנות את פרופסור וויליאם שאבאס, הידוע בהתבטאויותיו האנטי-ישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"מועצת זכויות האדם של האו"ם נותנת לגיטימציה לארגוני טרור רצחניים כמו חמאס ודאע"ש", תקף נתניהו בלשכתו לאחר פגישה עם מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, המבקר בישראל.

"במקום לבדוק את התקפות החמאס על אזרחי ישראל ואת השימוש שהוא עושה בתושבי עזה כמגן אנושי, במקום לבדוק את הטבח שעושה אסד באזרחי סוריה, או את הטבח שמבצעים אנשי דאעש בכורדים, החליט האו"ם לבוא ולבדוק את ישראל - דמוקרטיה שפועלת באופן לגיטימי להגן על אזרחיה מפני טרור רצחני", אמר נתניהו והוסיף: "קודם שיבקרו בדמשק, בבגדד, בטריפולי, שילכו לראות את דאע"ש, שילכו לראות את צבא סוריה, שילכו לראות את חמאס - שם, ולא פה, הם ימצאו פשעי מלחמה".

"אהיה חסר פניות"

עם היוודע דבר הרכבה של ועדת של מועצת זכויות האדם של האו"ם לחקירת הלחימה בעזה והעומד בראשה, הביעו גורמים בממשלה חשש מתוצאות דומות לאלה של "דוח גולדסטון".

אתמול אמר שאבאס בריאיון לחדשות 2 Online כי "כמו כולם, יש לי השקפות באשר להיבטים שונים של העתיד של ישראל ופלסטין, והדרכים להשיג שלום וצדק. זה לא אומר שאני לא יכול להעריך עובדות ולהגיע למסקנות משפטיות קפדניות, חסרות פניות והוגנות".

"אהיה חסר פניות". שאבאס
 

כאשר נשאל על דעותיו על מדינת ישראל השיב שאבאס: "אני יכול להבטיח לך שאני לא אנטי ישראלי אבל זה לא אומר שאין לי דעה בנוגע לחלק מהאנשים בממשל הישראלי לאורכן של השנים, אבל למי אין?". שאבאס הוסיף כי "לכל אחד בישראל יש דעות בנושא אבל זה לא הופך אותך לאנטי ישראלי, להיות ביקורתי כלפי חלק ממנהיגי ישראל לאורך השנים בישראל. ההאשמות שהושמעו נאמרו בהקשר מסוים וכך צריך לראות אותן".

על אף האשמות נתניהו הערב כי שאבאס קבע שחמאס אינו ארגון טרור, כאשר נשאל ישירות על הנושא הוא השיב: "ובכן, אני לא חושב שכדאי שאצא בהצהרות כאלה בנקודה הזו, אני צריך לפגוש את שאר חברי הוועדה ונוציא דוח. במונחים של מה שקורה בנוגע לסוגיות האלה בישראל עכשיו, אני לא עומד לצאת בהכרזות עכשיו, אלא כשהדו"ח יתפרסם".