משבר במגעים של הליכוד עם בנט והחרדים

בש"ס מוחים על הנתק עם הליכוד ויכנסו ישיבת סיעה דחופה, וגם בשיחות עם יהדות התורה חל פיצוץ לאחר שהליכוד סירב להעלאה רטרואקטיבית של הקצבאות. למרות העיכוב בשיחות, בליכוד מקווים לסכם עוד השבוע ולא להגיע ליום האחרון האפשרי - יום רביעי הבא

ארכיון (פלאש 90 מרים אלסטר)

שמונה ימים לדד-ליין, המו"מ הקואליציוני תקוע: בליכוד קיוו כבר השבוע לסכם על הרכבת הממשלה, אך היום (שלישי) מתברר כי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים. בש"ס טענו כי המשא ומתן "לא מתקדם" והודיעו כי קיים נתק בין הצדדים. גם הבית היהודי ויהדות התורה הקשיחו עמדות במשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר ש"ס אריה דרעי, שמסרב בשלב זה לקבל את תיק הפנים (ללא מנהל התכנון) ואת משרד הכלכלה, הודיע כי יכנס הערב ישיבת סיעה דחופה בצל המשבר בשיחות. במפלגתו האשימו את הליכוד ב"נתק של כמה ימים".

בליכוד העריכו כי ניתן יהיה להגיע לסיכום עם יהדות התורה, שדורשת בין השאר את ועדת הכספים ומשרד הבריאות, אך היום חל פיצוץ במגעים. המפלגה החרדית דרשה להחזיר את קצבאות הילדים לסכומים שחולקו לפני כהונת לפיד במשרד האוצר ולהחיל את הסכום באופן רטרואקטיבי מתחילת 2015, אך הליכוד סירב לבקשה.

יכנס ישיבת סיעה דחופה. דרעי (פלאש 90 מריים אלסטר)

גם במפלגתו של בנט, שאמור להתמנות לשר החינוך, מחו על הפערים בנושאים העקרוניים מול הליכוד. סיעת הבית היהודי החליטה כי המשא ומתן "יימשך רק לאחר שיינתנו תשובות בנושאי הליבה השנויים במחלוקת". בין השאר ציינו במפלגה, שאישרה פה אחד את הקפאת הדיונים, כי קיימים פערים בתחומי חוקי המשילות מול מערכת המשפט, הבנייה בירושלים, הרכב וחלוקת התיקים בממשלה ושירותי הדת.

בסביבתו של בנט זועמים גם על כוונת נתניהו להעביר את תיק הדתות לידי ש"ס וגם דורשים את העברת "פסקת ההתנגדות", שתגביל את כוחו של בג"ץ - למרות שבמערכת הפוליטית מעריכים שכחלון מתנגד למהלך.