סערה בכנסת: 3.3 מיליארד שקל לביטחון

חברת הכנסת סתיו שפיר הוצאה מדיון של ועדת הכספים על ידי מאבטחים לאחר שדרשה תשובות באשר לכספים שיועברו לביטחון. על פי ההחלטה 3.3 מיליארד שקלים יועברו למערכת הביטחון, על חשבון תקציבים אזרחיים אחרים. שפיר: "יו"ר ועדת הכספים משקר לציבור ועושה הכל כדי שלא אוכל לחשוף את האמת"

חברי ועדת הכספים של הכנסת אישרו היום (ג') העברת 3.3 מיליארד שקל לתקציב הביטחון על חשבון תקציבים לתחבורה הציבורית, פיתוח משק המים והיערכות לרעידות אדמה. ההעברה אושרה ברוב של 8 תומכים מול 5 מתנגדים, ומי שגנבה את ההצגה הייתה ח"כ סתיו שפיר (העבודה) שהוצאה מהדיון בכוח לאחר שדרשה הסברים ופירוט אודות הכספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההחלטה, מיליארד שקלים יועברו באופן מיידי לתקציב הביטחון, ו-2.2 מיליארד שקלים נוספים אושרו כשימוש על חשבון תקציבים רב-שנתיים. בוועדה לא צוינו מהן מטרות התוספת והן יימסרו בדלתיים סגורות לוועדה המשותפת לתקציב הביטחון. ח"כים מהאופוזיציה, בהם שפיר, זעמו על מעטה החשאיות תחתיו הועברו מיליארדי שקלים לתקציב הביטחון על חשבון תקציבי רווחה אזרחיים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי) הורה לפנות בכוח את שפיר מהדיון בוועדה על שינויים בתקציב, לאחר ששפיר ביקשה הסברים על הקיצוצים הצפויים בתקציב התחבורה הציבורית ומשק המים בעלות של כמעט חצי מיליארד שקל. שפיר טענה כי נציגי האוצר סירבו לענות לשאלותיה ולפרט את מטרת הקיצוץ והשלכותיו, ולאחר חילופי דברים ביניהם הורה סלומיאנסקי למאבטחי הכנסת להוציא את שפיר מהדיון והיא פונתה בכוח מהאולם.

יו"ר הוועדה, ח"כ סלומיאנסקי (חדשות 2)

חברים בוועדה שנכחו בדיון צעקו בתגובה כי מעולם לא הוצא חבר כנסת מהדיון בתגובה לכך ששאל שאלות והעירו כי "יהודי לא מגרש יהודי, אבל כן מגרש יהודיה". כבר לפני חודשיים פנתה שפיר לבית המשפט העליון בדרישה לשנות את נוהל השינויים בתקציב אשר מאפשר למשרד האוצר לשנות ייעודם של מיליונים במחטפים ובכך להסתיר את סדר העדיפויות האמיתי של הממשלה.

"יו"ר ועדת הכספים משקר לציבור ועושה הכל כדי שלא אוכל לחשוף את האמת", מסרה שפיר לאחר העימות. "הפעם הוא הגיע לשיא חדש וגירש אותי בכוח מהוועדה. דיונים שמתקיימים ללא יועצים משפטיים, קיצוצים של מיליונים שנעשים ללא הסבר לנבחרי הציבור חברי הוועדה - זו שחיתות בחסות הכנסת ואני לא מוכנה לתת לה יד".