לפיד: "מוקדם מדי היה להכריז על שקט שלא הגיע"

שר האוצר לפיד הגיע לשדרות וניסה להחזיר את אמון תושבי הדרום בממשלה אחרי הפסקת האש הקודמת שקרסה. "תפקידנו ליצור שילוב נכון של עוצמה צבאית ומדינית שיבטיחו שקט", אמר והבטיח: "נמשיך לרדוף את ראשי חמאס"

לאחר ששר הכלכלה נפתלי בנט הביע אי שביעות רצון מהישגי מבצע "צוק איתן", שר האוצר יאיר לפיד הביע היום (ב') אף הוא את הסתייגותו מהאופן שבו נטען כי השקט הושב לאזור. "אולי זה היה קצת מוקדם להכריז על שקט שלא הגיע", אמר לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר לפיד קיים סיור בעיר שדרות, בכדי לעקוב מקרוב אחר קידום הסיוע ומתן הפיצויים לתושבי הדרום. לפיד מצדו ניסה לחזק את התושבים בנוגע להמשך הלחימה מול חמאס. "התפקיד שלנו הוא ליצור שילוב נכון של עוצמה צבאית ומדינית שיבטיחו שקט לתושבי הדרום", הבהיר לפיד.

"הכריזו מוקדם מדי על שקט". לפיד, היום (חדשות 2)

בהמשך, ביקש לפיד להפיח תקווה בקרב התושבים, על רקע כניסתה לתוקף של הפסקת האש. לפיד ציין כי ישראל תמשיך במאבקה להשליט שקט באזור. "נמשיך לרדוף את ראשי חמאס על מה שהם עוללו", אמר שר האוצר במהלך הסיור.

"המטרה טרם הושגה"

אמש מתח שר הכלכלה וחבר הקבינט נפתלי בנט ביקורת על התנהלות מבצע "צוק איתן" והודה כי מטרתו טרם הושגה. "ממשלת ישראל יצאה למערכה של צוק איתן והגדירה את היעד - השבת הביטחון לתושבי הדרום", אמר. "צריך להסתכל לעצמנו במראה בכנות ולומר שהיעד עוד לא הושג".

"נמשיך להכות בחמאס", עזה

באירוע השנתי של העיתון "בשבע", שנערך בירושלים, פנה יו"ר מפלגת הבית היהודי לתושבי הדרום ואמר: "עד שלא תוכלו לשוב הביתה ולחיות בביטחון - אנחנו לא רואים את המשימה כמושגת. זה ייבחן במעשים ותוצאות, לא במילים". עם זאת, הוא קרא לתושבים לגלות אורך רוח.

"מדינת ישראל היא המוצב הקדמי של העולם החופשי נגד הגל העכור של האיסלאם הרדיקלי", שלח בנט מסר לקהילה הבינלאומית. "תנו לנו גיבוי, אבל נמשיך גם אם לא תתנו".

"המטרות לא הושגו", בנט (פלאש 90)