אחרי המבצע: שמיר יתפטר מהכנסת

פרסום ראשון: אחרי שמבצע "צוק איתן" יסתיים צפוי שר החקלאות יאיר שמיר להודיע על התפטרותו מהכנסת, על מנת לאפשר לחבר המפלגה ליאון ליטינצקי להפוך לחבר כנסת מן המניין. שמיר צפוי להישאר בתפקיד שר, בשעה שישראל ביתנו תחזק את אחיזתה גם בממשלה וגם בכנסת

יתפטר מהכנסת אך יישאר בממשלה. שמיר (חדשות 2)

ישראל ביתנו מתחזקת: שר החקלאות יאיר שמיר ממפלגת ישראל ביתנו צפוי להודיע בקרוב על התפטרותו מהכנסת, כדי לאפשר את כניסתו לבית המחוקקים של חבר המפלגה, ליאון ליטינצקי, שכיהן בעבר כחבר כנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהלך שאותו מוביל יושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן אמור להתבצע לאחר שיסתיים מבצע "צוק איתן" בדרום. בזכות צעד זה של ליברמן, חבר הכנסת העתידי ליטינצקי יוכל לפעול מטעם המפלגה במישור הפרלמנטרי, בעוד שמיר לא יתפטר מהממשלה ויתמקד בעבודתו בה.

יכנס במקום שמיר. ליטינצקי (אתר הכנסת)

המהלך אמנם לא ישפיע על מספר חברי הכנסת של המפלגה, אך מחזק את אחיזתה במוסדות השלטון - הן בכנסת והן בממשלה. בלשכתו של שמיר ביקשו לא להתייחס לפרסום.

רק בשבוע שעבר זכתה ישראל ביתנו במנדט ה-12 שלה, לאחר שכרמל שאמה הכהן מהליכוד מונה לשגריר ב-OECD. שאמה הכהן פינה את מקומו לאלכס מילר מישראל ביתנו, שכבר כיהן בכנסת ה-17. השינוי הזה התבצע כיוון שהליכוד וישראל ביתנו הרכיבו עם הבחירות לכנסת רשימה משותפת.