השרים מתחלפים - המילים אותן מילים

אי קבלת דרישות החמאס, איום בתקיפה עוצמתית ואף חזרה קרקעית לרצועה ובקשה לאורך רוח מהציבור בישראל - אלה רק חלק מהמסרים שעליהם חוזרים שרי הממשלה שוב ושוב באולפני הטלוויזיה. תיאום עמדות או צירוף מקרים? אתם תחליטו

המשא ומתן בקהיר בין הפלגים הפלסטינים לנציגים הישראלים נמשך, ובינתיים, שרי הממשלה משדרים חזית אחידה באופן מעורר השתאות. בריאיונות שקיימו שלושה מהם בסוף השבוע האחרון, הם שבו וחזרו על "דף מסרים" דומה באופן מחשיד, תוך שהם מדברים בקול אחד באופן נדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נראה שמבצע "צוק איתן" שנכנס ליומו ה-34, גרם לשרי הממשלה, חלקם חברי מפלגות שונות, לתאם עמדות באשר לדברים שיוצאים מפיהם בימים מתוחים אלו. אורך רוח בקרב הציבור בישראל, אי קבלה של הדרישות הפלסטיניות במשא ומתן ואיום להחריף את התקיפות ואף לחזור קרקעית לעזה - הם רק חלק מהמנטרות שעליהן חוזרים השרים.

הכותרת נשארת זהה, לבני (AP)

כך לדוגמה, אמרה השרה וחברת הקבינט ציפי לבני בריאיון לאולפן שישי כי "כל מבצע צבאי אפשרי אם הם ממשיכים לירות עלינו. כל האופציות הצבאיות מבחינתי חזרו לשולחן". על הדברים חזר גם חבר נוסף בקבינט, השר גלעד ארדן, שאמר במהדורת חדשות סוף השבוע כי "כל האופציות על השולחן, גם כניסה קרקעית רחבה".

השר פרי, המשמש כמשקיף בקבינט, הצטרף גם הוא לדברים בריאיון לפגוש העיתונות כשטען כי "אנחנו עשויים בהחלט להיגרר למלחמת התשה, שמשמעותה שממשלת ישראל תצטרך לקבל החלטות קשות: אולי גם מבצעים עמוקים יותר וכניסה מאסיבית לרצועת עזה".

השר וחבר הקבינט ארדן (AP)

על הקשחת התנאים של ישראל לנוכח הדרישות המופרכות של הפלסטינים, אמרה השרה לבני: "אני מתנגדת למשא ומתן עם החמאס, גם אם יהיה שקט ואז נדבר איתם. הם לא צריכים לקבל איתנו את הדרישות של הסדר קבע בגלל שהם הפעילו לחץ או כוח כלפי הציבור בישראל".

השר ארדן חזר על הדברים ואמר: "כל הדרישות שקשורות אלינו, אנחנו כרגע לא מנהלים עליהן משא ומתן, כל עוד החמאס ממשיך לבצע את אותו ירי מתועב כלפי ערי הדרום ובכלל". השר פרי טען כי "ההחלטה של ממשלת ישראל לא לנהל מו"מ תחת אש מוצדקת. לא יעלה על הדעת שנדבר בקהיר עם משלחת פלסטינית-חמאס והם ימשיכו לירות".

מצטרף לדברים, פרי (רויטרס)

על הסבלנות הנדרשת מהציבור בזמן המו"מ העיקש המתנהל בקהיר אמר ארדן כי "אני חושב שכל עם ישראל מבין היום שצריך אורך רוח ונחישות". פרי חזר על הדברים באופן מעורר השתאות: "הציבור נדרש לאורך רוח, לסבלנות. אני יודע עד כמה זה קשה ומתיש. ליבנו עם החיילים ותושבי עוטף עזה".