לפיד נגד נתניהו: "פגעת אנושות ביחסי ישראל-ארצות הברית"

עימות חריף ניצת השבוע במהלך ישיבת הקבינט בין שר האוצר לראש הממשלה, כשהראשון מתח ביקורת קשה על התנהלותו של נתניהו מול ממשל אובמה וכינה אותה "מגושמת"

"התנהלות מגושמת". נתניהו ולפיד (קובי גדעון / לע"מ)

ביקורת חריגה מכיוונו של שר האוצר יאיר לפיד כלפי ראש הממשלה: הערב (חמישי) פורסם במהדורה המרכזית כי במהלך ישיבת הקבינט שהתקיימה שלשום, הטיח הראשון האשמות קשות כלפי בנימין נתניהו בכל הנוגע להתנהלותו מול ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו התנהלות מגושמת", אמר לפיד לנתניהו. "פגעת פגיעה אנושה ביחסי ישראל-ארצות הברית".

מוקדם יותר השבוע דווח כי ראש הממשלה נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ניהלו שלשום שיחה שהתנתקה "מסיבות טכניות". דוברת מחלקת המדינה ג'ן סאקי התייחסה לנושא במהלך תדרוך לעיתונאים וכשנשאלה האם השניים הצליחו לחדש את הקשר ביניהם ענתה: "לא ב-36 השעות האחרונות".

השיחה התנתקה, קרי ונתניהו (רויטרס)

עם זאת, ציינה סאקי כי מזכיר המדינה קיים שיחות ביממה האחרונה עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון, עם שר החוץ המצרי שורי ועם שליח האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי. לדבריה, השאלה האם ארה"ב תיקח חלק במגעים להפסקת אש ארוכת טווח נבדקת. "זו סוגיה שקרי ובכירים מעורבים דנים בה", הסבירה.

"שר החוץ שוחח עם ראש הממשלה נתניהו שלוש פעמים בשבועות האחרונים, אז אנחנו רוצים בהחלט לראות הפסקת אש ארוכת טווח", אמרה סאקי.

מספר שעות לאחר מסיבת העיתונאים, הבהירה סאקי בחשבון הטוויטר שלה כי שיחת הטלפון בין נתניהו לקרי לא "נותקה במפתיע". לדבריה, השיחה "הייתה קצרה בשל צפיפות לוחות הזמנים של השניים" ובשל תדירות השיחות בין השניים.