אחרי המבצע: הימין מתחזק, לפיד מתרסק

סקר חדשות 2 מעלה כי מבצע "צוק איתן" בעזה תרם להתחזקות גוש הימין. אם הבחירות היו נערכות היום הליכוד היה עולה מ-20 מנדטים ל-23, הבית היהודי מתחזק בשלושה מנדטים (15) וישראל ביתנו באחד (12). יש עתיד, המפלגה השנייה בגודלה בכנסת הנוכחית (19) מקבלת רק 10 מנדטים. 58% מרוצים מתפקוד נתניהו במבצע

הליכוד ישראל ביתנו והבית היהודי גדלות (חדשות 2)

על רקע מבצע "צוק איתן" והתנהלות הדרג המדיני במהלכו, נערך עבור חדשות 2 סקר בראשות מינה צמח ומנו גבע במדגם שבדק 500 איש. מהנתונים מצטיירת תמונה של התחזקות מפלגות הימין לעומת התרסקות יש עתיד של לפיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חלוקת המנדטים למפלגות

על פי התוצאות, הליכוד מתחזק ל-23 מנדטים, בהשוואה ל-20 שיש לו כעת אחרי הפיצול מישראל-ביתנו. ליברמן וישראל-ביתנו מתחזקים ל-12 מנדטים בהשוואה ל-11 שיש להם היום אחרי הפיצול מהליכוד. בנט והבית היהודי מקבלים 15 מנדטים לעומת 12 היום, והעבודה יורדת במנדט ל-14.

יאיר לפיד ויש עתיד, המפלגה השנייה בגודלה בכנסת הנוכחית, צונחים מ-19 ל-10 מנדטים בלבד, ש"ס נחלשת מ-11 מנדטים ל-8. המפלגה העתידית בראשות משה כחלון מקבלת 7 מנדטים, התנועה בראשות ציפי לבני שומרת על כוחה עם 6 מנדטים וכך גם מרצ עם 6. יהדות התורה נשארת עם 7, חד"ש עם 5, רע"מ-תע"ל ובל"ד עם 7 מנדטים יחד. קדימה של מופז - מתחת לאחוז החסימה עם אפס מנדטים.

נתניהו הכי מתאים לתפקיד רה"מ (חדשות 2)

מי מתאים יותר לתפקיד ראש הממשלה?

38% סבורים שבנימין נתניהו הוא המועמד הכי מתאים להיות ראש הממשלה ו-11% מאמינים שנפתלי בנט הכי מתאים לתפקיד. יו"ר העבודה והאופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נהנה מ-9% תמיכה בלבד - בדיוק כמו ליברמן. הרחק בתחתית הרשימה - יאיר לפיד ומשה כחלון עם 3% תמיכה כל אחד.

הציבור מרוצה מהתפקוד (חדשות 2)

האם את/ה מרוצים מתפקוד נתניהו במהלך המבצע?

שיעור המרוצים או המרוצים מאד מתפקודו של ראש הממשלה נותר יציב: 58% אחוזים. שיעור הלא מרוצים או המאוד לא מרוצים - 37%.

מעמדו של אבו מאזן לא השתנה (חדשות 2)

האם מעמדו של אבו מאזן השתנה כעת?

רק 26% חושבים שיו"ר הרשות התחזק בעקבות המבצע בעזה. שיעור דומה סבורים שהוא נחלש ורוב הציבור - 42% - מאמין שמעמדו לא השתנה אחרי העימות הנוכחי.

עדיין לא מאמינים במו"מ (חדשות 2)

עם הפנים קדימה - האם הסיכוי למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים השתנה כעת?

31% מהציבור סבורים שגדל הסיכוי למשא ומתן חדש, אבל יותר מהם, 50%, מאמינים שמה שהיה הוא שיהיה - אין שינוי בסיכוי למשא ומתן כעת.