נתניהו והרצוג: לא נשב ברוטציה

שני ראשי המפלגות שמתמודדים על ראשות הממשלה מתחייבים בריאיונות ליונית לוי שלא להקים ממשלת אחדות שבה ייאלצו לחלוק ביניהם את תפקיד ראש הממשלה. הרצוג: "אני מתכוון להחליף אותו". נתניהו: "רוטציה היא לא אופציה"

בניסיון אחרון אולי להשפיע על דעת הקהל - חמישה ימים לפני הבחירות לכנסת ה-20 - התייצבו הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג לריאיון בחדשות 2. שני המתמודדים התחייבו במהלך הריאיון שלא יחלקו ביניהם את תפקיד ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לא אהיה ראש ממשלה ברוטציה וצריך למנוע את זה", הבהיר נתניהו. "אני אסביר גם למה: יש פה בחירה ברורה בין שתי דרכים". על רקע הסקרים האחרונים שמצביעים על פער של כארבעה מנדטים לטובת המחנה הציוני, הביע ראש הממשלה חשש מהאפשרות שיפסיד בבחירות. "בהחלט יש סכנה כזאת, אם לא נסגור את הפער בימים הקרובים - בהחלט יש סכנה שלבני והרצוג יהיו ראשי הממשלה", אמר.

גם הרצוג הבהיר כי אין בכוונתו לחלוק בתפקיד ראש הממשלה עם בנימין נתניהו לאחר הבחירות. "אני לא מתכוון לשלב את נתניהו ברוטציה, אני מתכוון להחליף אותו", אמר. "בכך אני ממוקד - בהחלפתו, בניצחון ובהבאת תקווה לישראל".

"נתניהו נכשל, הוא מודה בכך בעצמו", אמר הרצוג בריאיון. "אני אקח אחריות ואני אביא גם תקווה. אני מתכוון לנצח ואני אומר לציבור: מי שרוצה קואליציה חזקה בראשותי, חייב לתת לי את הקול".

"רוב הציבור רוצה אותי כראש ממשלה", טען מנגד נתניהו, "רק שהם לא מבינים שאין להם פריבליגיה. אני לא נבחר בלאו הכי, אני אבחר רק אם הליכוד יקבל יותר מנדטים. הם מפצלים את זה לכל מיני מפלגות - מפלגות מהימין ומפלגות שבכלל לא ברור שיילכו עם הליכוד, כמו ליברמן וכחלון - ואז יכול להיווצר מצב שבעצם בלי משים הם ממליכים את לבני והרצוג לראשי ממשלה בישראל".