ח"כ טיבי לאובמה: "לילדים שנהרגו בעזה היו חלומות ותקוות כמו לבנותיך"

ח"כ אחמד טיבי פנה במכתב אישי לנשיא ארה"ב, שבו מתח ביקורת על תמיכת הממשל האמריקני בישראל ועל התעלמותו מהסבל של אזרחי עזה. "האם ילדי עזה הפלסטינים ראויים לחיים, חירות ואמפתיה מצדך לנוכח סבלם?", כתב טיבי וצירף את שמותיהם של 315 הילדים שנהרגו

ייאוש מהתייחסות הממשל. טיבי ואובמה (רויטרס, חדשות 2)

על רקע התמונות הקשות של ההרס בעזה, חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ תע"ל) כתב מכתב לנשיא ארצות הברית ברק אובמה, שבו הביע את ייאושו מההתייחסות של וושינגטון לפעולת צה"ל ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתבו ציין טיבי כי תקיפות צה"ל בעזה גרמו למותם של 1,840 בני אדם, 80% מהם אזרחים - לטענתו, מהם 315 ילדים. טיבי צירף את שמות כל הילדים שנהרגו למכתב ששלח לנשיא האמריקני.

טיבי הוסיף כי גם הפלסטינים אוהבים את ילדיהם ומתאבלים על מתיהם כמו כל הורה אחר: "לכל הילדים הפלסטינים שנהרגו בעזה היו חלומות ותקוות ממש כמו שתי הבנות שלך, מלייה וסאשה". הוא מתח ביקורת על הנשיא האמריקני על כך שהוא חוזר על דברי הפרופגנדה הישראליים, כפי שהגדיר אותם, שלפיהם חמאס משתמש באזרחים כבמגן אנושי.

ילדים על רקע ההריסות בעזה

עוד האשים טיבי את ממשל אובמה בצביעות, לאחר שכינה את חטיפתו כביכול של סגן הדר גולדין "ברברית", בעוד צה"ל מפציץ בתי חולים, בתי ספר, בתי מגורים, מסגדים, מתקני או"ם, אמבולנסים ואפילו את תחנת הכוח היחידה בעזה.

בנוסף, לטענת טיבי, ממשל אובמה קרא לשחרורו המיידי של גולדין, אך לא טרח לפעול למען שחרורם של 150 פלסטינים שנשבו בידי ישראל.

את מכתבו סיכם טיבי: "הרג הילדים צריך להכביד על לב כולם. האם ילדי עזה הפלסטינים ראויים לחיים, חירות ואמפתיה מצדך לנוכח סבלם?".