שוב: זועבי סירבה להתייצב לחקירה

האם תוסר בקרוב חסינותה של ח"כ חנין זועבי? לאחר שגם הפעם לא התייצבה חברת הכנסת לחקירה שתואמה עמה, פנה ראש אגף החקירות במשטרה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה בכדי לבקש מהם לתת הנחיות למשטרה כיצד לפעול בשלב זה. אם עו"ד ויינשטיין יביא להסרת חסינותה של זועבי, המשטרה תוכל לעצור אותה לחקירה

לא התייצבה לחקירה. זועבי (רויטרס)

בלטה בהיעדרה: ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, פנה הבוקר (א') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן, והודיע להם שח"כ חנין זועבי סירבה להתייצב לחקירה שתואמה עמה בבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יצחקי ביקש מהשניים לתת הנחיות כיצד לפעול מעתה. היועץ המשפטי רשאי כעת לפנות לוועדת הכנסת ולבקש להסיר את חסינותה של ח"כ זועבי, ואז יהיה ניתן לעצור אותה לחקירה.

פרקליטה של זועבי הודיע לנציג אגף החקירות שפנה אליו, כי היא תגיע לחקירה רק אם במקביל תיפתח חקירה במחלקה לחקירות שוטרים גם נגד השוטרים שלטענתה תקפו אותה בכמה הפגנות שבהן השתתפה בתקופה האחרונה.

יפנה לוועדת הכנסת? ויינשטיין (חדשות 2)

ח"כ זועבי התבקשה להגיע לחקירה היום בחשד לעבירות של הסתה והעלבת עובד ציבור לאחר שבתחילת החודש שעבר, בתום דיון בבית המשפט בנצרת, היא הטיחה דברים קשים נגד שני שוטרים ערבים שעמדו סמוך לה, ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם.

תחילה ביקשו במשטרה לזמן את זועבי לחקירה ביום ראשון בשבוע שעבר, אך אז היא טענה שהיא אינה פנויה ולאחר מכן אמרה שהיא אינה יכולה להיחקר מפאת חג האיד אל פיטר שצוין באותם ימים. כעת ממתינים בפיקוד המשטרה להנחיות של היועץ המשפטי לממשלה כיצד לנהוג עם חברת הכנסת.

גם חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) פנתה הבוקר ליועמ"ש בדרישה להורות על הסרת חסינותה של זועבי. "לא ייתכן שח"כ זועבי תעשה חוכא ואיטלולא מגורמי החוק והאכיפה במדינת ישראל", כתבה ח"כ רגב במכתב ששלחה ליועמ"ש. "אני קוראת לכנסת לשים סוף לפארסה הזו".