בצל הלחימה: ריבלין יושבע לנשיא

על רקע המצב הביטחוני ובשעה שהדי התותחים עדיין רועמים ברצועת עזה, יצהיר היום ראובן (רובי) ריבלין אמונים בכנסת ויהפוך באופן רשמי לנשיאה ה-10 של מדינת ישראל. בשל מבצע "צוק איתן" טקס ההשבעה ייערך במתכונת מצומצמת

יושבע במתכונת מצומצמת. ריבלין (יותם רונן)

על רקע מטחי הטילים מדרום ועד צפון והמתקפה הנרחבת של צה"ל ברצועת עזה, ייכנס היום (ה') הנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין, למשכנו החדש בשכונת רחביה שבירושלים, לאחר טקס צנוע שייערך בכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל המצב הביטחוני, החליטו בתחילת השבוע יושב הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין והנשיא הנבחר כי טקס הצהרת האמונים ייערך היום במתכונת מצומצמת. השניים הנחו את הגורמים המקצועיים הרלוונטיים להיערך לטקס מצומצם וצנוע מהמתוכנן, לאור המתרחש במבצע "צוק איתן".

"טקס הכתרת הנשיא יתקיים במועד שנקבע מראש ולא יהיה שינוי במתכונת האירוע הרשמי במליאת הכנסת, שם מצהיר נשיא המדינה אמונים", מסרו השניים בהצהרה משותפת. "עם זאת, בשעה שחיילי צה"ל נלחמים ואזרחי ישראל נמצאים תחת מטחי טילים, סברנו שיש מקום לקיים את האירוע במתכונת צנועה יותר ומצומצמת. אנו מחזקים את ידי צה"ל במשימתו הקדושה להביא שקט ורגיעה לכלל תושבי ישראל, במהרה".

פרס מסיים יותר מ-50 שנים בשירות המדינה

מסיים את העבודה: שמעון פרס (רויטרס)
על פי ההחלטה, יתקיים טקס משמר הכבוד לנשיא הנבחר ברחבת הכנסת במתכונת קטנה מהרגיל. לאחריו תתקיים הצהרת האמונים במליאת הכנסת - במלואה וכמתוכנן. החלק השלישי של הטקס בטרקלין שאגאל, במסגרתו היה אמור להתקיים גם קוקטייל חגיגי - יבוטל.

רובי ריבלין יחליף את נשיא המדינה התשיעי, שמעון פרס, שמסיים קדנציה בת שבע שנים. פרס, שנכנס לחיים הציבוריים בישראל בשנות ה-50 לצידו של דוד בן גוריון, כיהן לאורך השנים הארוכות שלו בפוליטיקה הישראלית כמעט בכל משרדי הממשלה, הוא כיהן כראש הממשלה פעמיים והוא הישראלי היחיד שכיהן גם בתפקיד נשיא המדינה וגם בתפקיד ראש הממשלה.