להתראות לנשיא התשיעי: שמעון פרס יסיים מחר את תפקידו

נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, יסיים מחר את כהונתו בת שבע השנים - ויפנה את מקומו לנשיא הנבחר, ראובן ריבלין, שיושבע מחר לתפקידו בטקס חגיגי אך מצומצם בכנסת. במהלך כהונתו פתח פרס את בית הנשיא בפני כחצי מיליון אזרחים, ערך מאות סיורים ברחבי הארץ ועמד בחוד ההסברה הישראלית בעולם

7 שנות פרס מסתיימות (AP)

הנשיא לשעבר - החל ממחר: נשיאה התשיעי של מדינת ישראל, שמעון פרס, צפוי לסיים מחר (חמישי) את תפקידו - ולפנות את כסאו במשכן נשיאי ישראל בירושלים למחליפו, ראובן ריבלין. פרס, אחד הנשיאים הפופולריים ביותר בתולדות המדינה, מסיים כהונה מלאה בת שבע שנים, במהלכה פעל רבות למען ישראל ושינה את בית הנשיא עד לבלי היכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבע השנים שחלפו, שם הנשיא פרס דגש רחב על חיזוק החברה הישראלית וחיבור בין כל גווניה. במהלך כהונתו השתתף הנשיא ב-752 סיורים ומפגשים בהשתתפות אזרחי ישראל ממטולה ועד אילת, במסגרתם נפגש עם רבבות תלמידים בני נוער בעשרות מוסדות חינוך.

פרס בביקור בגן החיות התנ"כי (מארק ניימן לע"מ)

בתקופת פרס, הגיע מספר המבקרים מקרב אזרחי ישראל בבית הנשיא לשיא של כחצי מיליון אזרחים שאפשר לכל בית ישראל להיפגש באופן בלתי אמצעי עם הנשיא, בין היתר על ידי אירוח בחגים ועריכת אירועי התרמה שונים לעמותות שונות. נראה שתוצאה ישירה של אותה פתיחות שהפגין פרס הובילה לכך ש-81% מהעם הביעו בו תמיכה ואמון ב-4 השנים האחרונות לכהונתו.

בחוד ההסברה הבינלאומי. פרס והאפיפיור (חיים צח לע"מ)

כנשיא הקפיד פרס על קשר מיוחד עם חיילי צה"ל, כוחות הביטחון וחיילי המילואים. הוא פגש עשרות אלפי חיילים ב- 50 בסיסי צה"ל שונים, הקפיד לבקר את פצועי צה"ל ומשפחות שכולות בכל רחבי הארץ והשתתף בעשרות טקסים ואירועי הוקרה למערך הלוחם ולמערך המילואים. את הימים האחרונים הקדיש הנשיא לביקורי תנחומים אצל משפחות החיילים הנופלים במבצע "צוק איתן".

הנשיא הטכנולוגי הראשון: כבר עשיתם "לייק" לשמעון פרס?

במקביל לסיורים בישראל ולמפגשים דאג פרס גם להעלות את קרנה של ישראל בעולם, לפתוח דלתות לתעשייה הישראלית ולחברות ישראליות ולקדם את מעמדה של מדינת ישראל כמעצמה עולמית בתחום ננו טכנולוגיה וחקר המוח. למעלה מ-1,200 מנהיגים הגיעו לישראל לפגוש את הנשיא פרס, לפגישות לקידום האינטרסים המדיניים של מדינת ישראל, העמקת שיתופי הפעולה המדיניים ביטחוניים והשקעות במדינת ישראל ובחברות ישראליות.

במהלך כהונתו כנשיא, הקפיד פרס לערוך אירועי הסברה רבים להצגת עמדתה של מדינת ישראל ולחיזוק הקשר עם התפוצות בתקופות קשות לחברה הישראלית. בכל אירוע בטחוני, מדיני או חברתי עמו התמודדו אזרחי ישראל אל מול הזירה הבינלאומית, הקפיד פרס להיפגש עם מובילי דעת קהל ועיתונאים זרים על מנת להביע את עמדתה וצדקתה של מדינת ישראל, ופגש למעלה מאלף מובילי דעת קהל ועיתונאים זרים משש יבשות שונות.

אורחת ביום הולדת 90. ברברה סטרייסנד ופרס (יוסף אבי יאיר אנגל)

הנשיא הפך לאחד המנהיגים הבולטים ברשתות החברתיות כשייסד פלטפורמה של "פרס 360" במסגרתה פעל לקידום מדינת ישראל בעולם, ביוטיוב, בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם וכן ברשת הוויבאו הסינית. הנשיא עודד ופיתח שימוש ברשתות החברתיות ואף ארח קבוצות בלוגרים וצלמי אינסטגרם שפעלו למען ישראל.