טיבי לשטרית: "אתה משקר, אזרחים נהרגים"

במהלך דיון בעניין מספר ההרוגים הפלסטינים ברצועת עזה, התפתח עימות חריף בין חברי הכנסת אחמד טיבי ומאיר שטרית. שטרית מצדו טען כי מרבית ההרוגים הפלסטנים הם פעילי טרור, בניגוד לדיווחים המגיעים מהרצועה. טיבי השיב בזעם: "הגיע הזמן שתכירו בסבל הפלסטיני"

מבצע "צוק איתן" שנכנס ליומו ה-16 וגובה קורבנות משני הצדדים ממשיך לעורר אמוציות רבות: עימות סוער התפתח באולפן חדשות 2 בין ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) לח"כ מאיר שטרית (התנועה) באשר למניין האזרחים שנהרגו בעזה. לא חלף זמן רב עד שהדיון התרבותי הפך לחילופי האשמות קשים וגידופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנושא עלה לשיחה לאחר שבמהלך דיווח של כתב חדשות 2 לענייני שטחים, אוהד חמו, הוא ציין כי מרבית ההרוגים הפלסטינים מאז תחילת מבצע "צוק איתן" הם אזרחים. חבר הכנסת שטרית המכהן גם כחבר בוועדת החוץ והביטחון טען כי למיטב ידיעתו הדבר אינו נכון, וחבר הכנסת טיבי הטיח בו בתגובה כי הוא משקר.

"אני חבר בוועדת החוץ והביטחון והנתונים שאתה מציג אינם נכונים", אמר שטרית. "אנחנו מקבלים דיווחים ואני יודע בדיוק מהם המספרים, מרבית ההרוגים בעזה הם אינם אזרחים". חבר הכנסת טיבי זעם על דבריו של שטרית וענה לו: "בדרך כלל מי שיורה טילים לא יודע כמה הוא הורג, מי שנהרג יודע".

שטרית לא נותר חייב והגיב לטיבי: "רוב ההרוגים בעזה הם פעילי טרור, אני יודע את זה". טיבי השיב: "צריך להכניס את מי שהעביר לך את הנתונים האלה לכלא באשמת שקר. אני יודע את זה כי אני מכיר את הקורבנות באופן אישי לאחר שאני מדבר עם הקורבנות".

טיבי המשיך להשתלח בשטרית והוסיף: "הגיע הזמן שתכירו בסבל הפלסטיני ותילחמו כמו גברים רובה מול רובה". על כך ענה שטרית: "אולי אם פעילי חמאס ייצאו מהמחילות שלהם נעשה את זה. רק החיילים הפשוטים נלחמים בשכונות, המנהיגים שלהם נמצאים מתחת לקרקע".