נתניהו: חושש ממהפך, לא תהיה ממשלת אחדות

על רקע הסקרים הלא מחמיאים אומר רה"מ בריאיון ל"מקור ראשון": "יש מאמץ מרוכז - פוליטי וכספי - להביא להפלת שלטון הליכוד ולהחלפתו בשלטון השמאל בראשות ציפי ובוז'י". הוא תקף גם את לפיד והאשימו בהתחזות: "הוא שמאל מובהק"

"חושש ממהפך" (לע"מ)

על רקע הסקרים האחרונים שמעידים על פער של מספר מנדטים בין המחנה הציוני לבין הליכוד, מביע היום (רביעי) ראש הממשלה נתניהו חשש מתוצאות הבחירות. בריאיון ל"מקור ראשון" אומר נתניהו: "יש סיכוי למהפך פוליטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חושש ממהפך, אם אנשים לא ייצאו החוצה להצביע לליכוד אז התשובה היא כן, זה יכול לקרות", אמר. "יש מאמץ מרוכז - פוליטי וכספי - להביא להפלת שלטון הליכוד בראשותי ולהחלפתו בשלטון השמאל בראשות ציפי ובוז'י. המאמץ הזה מאורגן על ידי הזרמה מסיבית של כסף ועל ידי מערכה פראית וחסרת תקדים של גורמי תקשורת רבים". נתניהו הדגיש כי במקרה שבו יקים יצחק (בוז'י) הרצוג ממשלה, הליכוד לא יצטרף לממשלת אחדות.

לא יישבו בממשלה אחת? (רויטרס)

במהלך הריאיון התייחס נתניהו גם לדברים שאמר נגדו ראש המוסד לשעבר מאיר דגן בעצרת השמאל בכיכר רבין. "מאיר דגן התעקש פעמיים לשרת תחת אותו ראש ממשלה שעכשיו הוא מגדף", אמר. "כנראה יש לו כרגע אינטרסים אחרים, מניעים אחרים, לרבות תפיסה פוליטית אחרת. בזמנו הוא חשב שאין סיכוי שהאחים המוסלמים יתפסו את השלטון במצרים. הוא חשב הרבה דברים".

מאיר דגן בעצרת השמאל (בני דויטש, מאקו)

"הכל אצל לפיד התחזות"

נתניהו תקף גם את יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד וטען כי הצגתו כאיש מרכז היא התחזות. "לדעתי הוא חלק אינטגרלי מהשמאל והגיע הזמן להגיד את זה", אמר. "הכל התחזות אצלו, העמדות שלו שמאליות. יכול להיות שמבחינה כלכלית הוא פחות סוציאליסטי אבל מבחינת התפיסות המדיניות והביטחוניות הוא שמאל מובהק".

"הכל אצל לפיד התחזות" (פלאש 90 יונתן סינדלר)

סקר של מכון מדגם, מינה צמח ומנו גבע בשיתוף עם iPanel וסטט-נט שנערך אתמול עבור חדשות 2 מראה שהרצוג ולבני מקבלים 25 מנדטים לעומת 21 לנתניהו.לפי הסקר, הרשימה המשותפת עדיין עם 13 מנדטים וכך גם הבית היהודי שמתחזקת במנדט. יש עתיד של יאיר לפיד נשארת על 12 מנדטים וכולנו של משה כחלון עם 8 מנדטים, כפי שהיה גם בסקר הקודם. ש"ס מתחזקת במנדט ל-7.

אביגדור ליברמן וישראל ביתנו נשארים עם 6 מנדטים וכך גם יהדות התורה. מרצ נחלשת במנדט ל-5 ויחד של אלי ישי עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים - כמו בסקר הקודם.