בנו של הרב עובדיה יוסף סירב לתקוף את ישי

מפלגת ש"ס פרסמה מכתב תמיכה ביושב ראש התנועה בחתימתם של בניו של הרב עובדיה יוסף, אך לחדשות 2 Online נודע כי חתימתם הושגה רק לאחר מאמץ רב – ובעיקר לאחר שינוי הנוסח. בנו הצעיר של הרב, משה יוסף, סירב לחתום על הצהרה שתוקפת את ישי ואת פרישתו מש"ס

ממשיכים להתקוטט על הירושה הרוחנית (אהרן והב - חדשות 24)

פחות משבוע נותר עד לבחירות לכנסת ה-20 ובש"ס מנסים לעשות הכל כדי להביא את המצביעים לקלפי על חשבון "יחד" של אלי ישי. אמש (רביעי) הציגו אנשי המפלגה מכתב ובו מביעים בניו של הרב עובדיה יוסף ז"ל תמיכה ביושב ראש התנועה אריה דרעי בבחירות הקרובות - אלא שלחדשות 2 Online נודע כי נוסח המכתב, עליו חתום בין היתר משה יוסף, שונה מזה שניסו אנשי דרעי להכתיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מוטל על כולנו לחזק את מפעלו הקדוש של מרן, הלא היא תנועת ש"ס", נכתב במסמך התמיכה, אך מתברר כי חתימתו של הרב משה יוסף, בנו של הרב המנוח, התאפשרה רק לאחר שינוי נוסח המכתב. גורמים במפלגה אומרים כי בשבועות האחרונים הפעילו אנשי דרעי לחצים על יוסף לחתום על הצהרה הכוללת גינוי להתנהלותו של אלי ישי.

"כמה צער נצטער מרן על הפורשים מן המחנה וגורמים להחלשת הדת ועולם התורה", נכתב בטיוטה עליה סירב בנו של הרב לחתום. "ברי לנו כי בוודאי לא ניחא ליה לאותו צדיק שישתמשו בשמו ובתמונתו, שלא על מנת לחזק את אשר טיפח וריבה בחיי חיותו, והעושה כן יש לו לחדול ממעשיו. וכל המשנה ידו על התחתונה". בנוסח שפורסם הושמטו לחלוטין שמו של אלי ישי ודבר פרישתו מהמפלגה ונותר נוסח תמיכה יבש בש"ס.

מכתב גנוז תוקף את ישי

למכתב הזה גלגול נוסף, קדום יותר: לידי חדשות 2 Online הגיע גם נוסח של מכתב אחר שכתב הרב דוד יוסף ולא פורסם. ב-17 בנובמבר, נר ראשון של חנוכה, פרסם הרב דוד יוסף גילוי דעת ובו הוא מכנה את פרישת ישי "שערוריה" וטוען כי יושב הראש לשעבר "נאחז בקרנות המזבח ומסרב להחזיר את הפיקדון".

"בעזות מצח הלך והקים מפלגה, משתמש בשמו של מרן שכביכול הוא ממשיך ללכת על פי דרכו", הוסיף הרב דוד יוסף במכתב הגנוז. "אוי לבושה, אוי לאותה כלימה".

בסוף המכתב מציין דוד יוסף את שמו של אחיו יצחק ואת חתניו של הרב עובדיה יוסף כמי שתומכים בדבריו. בש"ס סיפרו אז כי תיכננו להחתים את שאר ילדיו של הרב עובדיה אך נתקלו בסירובו של הבן הצעיר, הרב משה יוסף.