עימות באולפן: "אתם לא תאיימו עלינו, ישראל לא מפחדת יותר"

בעוד שבשטח פועלים כוחות צה"ל בתוך עזה, הולכים ומתרבים חילוקי הדעות בין ימין לשמאל על נחיצות המבצע. סגן השר אופיר אקוניס התעמת באולפן חדשות 2 עם ח"כ עיסאווי פריג', שטען מצדו כי פעילות צה"ל לא תשיג שקט: "מה כבר יושג? שקט לחצי שנה? זרקתם את אבו מאזן מכל המדרגות במקום לנסות להגיע להסדר"

הפעילות הקרקעית החלה - ועמה גם העימותים המילוליים, שרק הולכים ומתרבים: בזמן שכוחות צה"ל פועלים קרקעית בשטח רצועת עזה, הולך ומחריף הוויכוח בין חברי הכנסת מימין לאלה משמאל אודות נחיצותו של מבצע "צוק איתן", שנכנס היום (ו') ליומו ה-11.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת שידורי הגל הפתוח של חדשות 2, התארחו באולפן סגן השר אופיר אקוניס (ליכוד) וח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), שהתעמתו ביניהם איזה סוג של פעילות ישיג שקט: מדיני או צבאי.

"הפעילות המדינית נותנת את אורך הרוח להמשיך במבצע הצבאי - עד השגת המטרות. שמעתי שח"כ פריג' חושב שבדרך המבצעית לא תושגנה המטרות, אני מודיע לך שנשיג את המטרות", הבהיר ח"כ אקוניס.

"אנחנו עובדים על השגת שקט לאזרחי ישראל להרבה מאוד זמן גם לאזרחים הערבים. נשיג את פירוז הרצועה באמצעות המטריה הבינלאומית", חידד סגן השר מה ששואפת הממשלה להשיג יום לאחר המבצע.

המבצע הצבאי של ישראל - לא יותר מ"מפגן נראות"

ח"כ פריג' לא נותר חייב והבהיר כי "בדרך הצבאית בה בחרה ישראל, לא תושגנה המטרות. הסבב הקודם היה רק לפני שנה ושמונה חודשים, ורואים את התוצאות בשטח ומה הושג. לכמה זמן תשיגו שקט? חצי שנה? שנה?".

הח"כ ממרצ טען כי המבצע הצבאי שרואים עכשיו הוא "מפגן נראות. מה שיביא לשקט ולפתרון יסודי הוא הידברות עם הממשלה הפלסטינית המאוחדת שמכילה גם את חמאס. לפלסטינים צריכה להיות כתובת אחת - הידברות עמה זה מה שיביא את השקט".

ח"כ אקוניס השיב כי "כשהפלסטינים יבחרו בשלום יהיה שלום. כל עוד הם בוחרים במלחמה - תהיה מלחמה. אנחנו לא מפחדים, אל תאיימו עלינו, זה נגמר". ח"כ פריג' ענה שהתיאום הביטחוני שמקיימת ישראל עם הפלסטינים וממשל אבו-מאזן עובד - ושיש לנסות זאת גם מול הממשלה הפלסטינית המאוחדת.

"קודם שיפרקו את ממשלת הטרור", השתלח ח"כ אקוניס בעמיתו ממרצ, שהשיב: "כל העולם מברך על הקמת הממשלה הזו שהיא כתובת אחת להידברות ולהסדרת הבעיות מול הפלסטינים. גם בעזה יש תומכים לאבו מאזן, אם ישראל לא הייתה זורקת אותו מהמדרגות ומשחררת אסירים בפעימה הרביעית, המו"מ היה נמשך".